portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Koszty serwisowania domofonów
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Koszty serwisowania domofonów

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 15:37    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

djwest napisał:
Cytat:
Cytat:
Nie uważam, że cały Zarząd jest beznadziejny, nigdzie tak nie napisałam, wiem, że zrobiliście już dużo dobrej roboty, tylko po prostu nie rozumiem, dlaczego Zarząd do tej pory przyjmował taką bierną postawę wobec tego co robi Maron. Wiem, że krytykować jest łatwo, ale przytoczyłam pewne fakty:

nie ma swobodnej kontroli faktur ( bo oglądnie ich z łaski w siedzibie administratora to nie jest rozwiązanie)

nie jesteście Państwo w większości zainteresowani obniżeniem ceny za administrowanie ( wiem, bo widziałam protokół z ostatniego zebrania)

W którym miejscu się mylę?

Nie jestem anonimowa, napisałam w innym wątku gdzie mieszkam, tak więc przynajmniej kilka osób wie kim jestem i nie wstydzę się tego co myślę na temat Zarządu i Maronu.

Nie będę kandydować do Zarządu, już teraz jest tam za dużo osób (9). Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek zmian personalnych, to czemu nie...Ale jak wiadomo cała wspólnota decyduje o tym kto jest w Zarządzie.

Pozdrawiam


No pewnych rzeczy się nie zorganizowało bo ciągle działamy, do wszystkiego trzeba dojść, faktury owszem można zatwierdzać po weryfikacji, kwestia renegocjacji umowy miała być poruszana, niestety nie mogłem być do końca więc nie mogę się do tego odnieść, to że ktoś ma mniej to już pisałem trzeba zweryfikować kto co ma w obowiązkach. Nie twierdzę że Maron ma najniższe stawki a już daleki jestem od chwalenia bo sam miałem parę zgrzytów z naszym Zarządcą. Oczywiście trzeba się temu przyjrzeć i podjąć jakieś kroki. Czy Pani zaczynając pracę gdzieś wie wszystko ? Chyba nie i my też nie, można podpowiedzieć komuś z Zarządu i w ten sposób fajnie by to wszystko działało a tak to sposób Pani wypowiedzi wygląda bardziej na atak niż konstruktywną rozmowę i szczerze mówiąc nie jest sympatyczny, podobnie też jakieś podejrzenia z Pani strony.

A z tą anonimowością :wstyd: to nie wiem o co chodzi

Pozdrawiam

I tu się wstrącę...na ostatnim zebraniu próbowałam coś podpowiedzieć odnośnie działań Maronu...Pani z Zarządu wstała i unosząc się stwierdziła, że też ma swoje życie i nie zamierza z nami rozmawiać osobiście, tylko przez administratora. W którym momencie mówimy o współpracy z zarządem i reprezentowaniu nas (właścicieli)...przecież to wygląda tak jakbyście funkcjonowali dla Marony, a nie dla nas. Role się komuś pomyliły.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 15:42    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Cytat:

Cytat:
I tu się wstrącę...na ostatnim zebraniu próbowałam coś podpowiedzieć odnośnie działań Maronu...Pani z Zarządu wstała i unosząc się stwierdziła, że też ma swoje życie i nie zamierza z nami rozmawiać osobiście, tylko przez administratora. W którym momencie mówimy o współpracy z zarządem i reprezentowaniu nas (właścicieli)...przecież to wygląda tak jakbyście funkcjonowali dla Marony, a nie dla nas. Role się komuś pomyliły.


No coś słyszałem o tym chociaż nie wiem kto to był, nie słyszałem jak ktoś to mówił bo stałem z tyłu. Ja mówię za siebie i nie mam problemu z tym żeby ktoś mnie zaczepił i coś zapytał albo coś zaproponował i zgadzam się że to My reprezentujemy mieszkańców.
2581636
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 16:13    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Skoro tak pozytywnie jesteście nastawieni jako zarząd to dlaczego nie było was na ostatnim spotkaniu, na którym mieliśmy porozmawiać o tym co zrobić, aby się zmieniło? Planowane było od ponad miesiąca.
Dzisiaj również jest spotkanie, ale przypadkiem oby nie z mieszkańcami...co się dzieje? Co takiego jest do ukrycia o czym nie możemy się dowiedzieć? Przecież nigdy nie było spotkania zarządu z mieszkańcami...prawda? Chciałam tam dzisiaj być ...nic z tego, zarząd się nie zgodził. O co tu chodzi?
marekb_NC 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 13, 2013 14:24
Posty: 18
Skąd: 28/21

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 16:39    Temat postu: Koszty serwisowania domofonów

Dzisiejsze spotkanie ma na celu uspokojenie sytuacji. Ostatnio pewne osoby się zagalopowały. Atak na zarząd bardzo mnie zdziwił. Dla mnie logiczne jest, że zarząd działa na rzecz mieszkańców. Czytając wypowiedzi niektórych mam wrażenie, że celowo oczernia się zarząd i zarządce nie mając żadnych podstaw. Najprościej jest powiedzieć, że jest źle. Jeśli ktoś ma jakiś problem bardzo proszę pisać na mojego maila: marek.banaszkiewicz@vp.pl
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 17:47    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Dlaczego zarząd nie odpowiada na zadane pytanie...prosze jeszcze raz przeczytać wpisy powyżej i spróbować się do nich odnieść...
marekb_NC 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 13, 2013 14:24
Posty: 18
Skąd: 28/21

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 20:35    Temat postu: Koszty serwisowania domofonów

A moje pytanie brzmi co ma się zmienić ? Proszę o konkrety.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 22:44    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Posze przeczytać cały ten wątek...to nie będziemy musieli się powtarzać.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 23:07    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Proszę jeszcze tu zajrzeć: http://szczecin-nowa-cegielnia.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=83638 ...od tamtej nic się nie zmieniło. Chociażby klej na oknach od zewnątrz po budowie...monitowane w roku 2011.
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 16:16    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Mieszkańcy osiedla Glinki zrobili solidny przegląd szczecińskich firm administracyjnych:

http://szczecin-glinki.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=97319&start=0

Można po tym temacie zorientować się tak ogólnie chociaż jakie są stawki innych administratorów i jakimi opiniami cieszą się "na mieście".

Temat jest aktualny, bo z marca 2013 i rozwinął się na 10 stron.
marmat 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Cze 16, 2011 6:02
Posty: 6
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 19:16    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Chciałabym jeszcze wrócić do tematu dot. sprzątania hali garażowej...

"Zamiatanie hali garażowych maszyną czyszczącą" - 8 x w roku
"Mycie podłogi w hali garażowej " - 2 x w roku

Ta maszyna czyszcząca to pan konserwator z miotłą...! Stąd tyle kurzu na naszych samochodach po ostatnim sprzątaniu!

Innej "maszyny" sprzątającej to ja w tym roku jeszcze nie widziałam.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 20:14    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

selir8 napisał:
Można po tym temacie zorientować się tak ogólnie chociaż jakie są stawki innych administratorów i jakimi opiniami cieszą się "na mieście".

Temat jest aktualny, bo z marca 2013 i rozwinął się na 10 stron.


Nie wiem czym się Pani tak zachwyca ... proszę rozwinąć poszukiwania, proponuję kilka cytatów na temat zarządcy O.Glinki:
http://szczecin-glinki.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=83769
jakoś o solidności za wiele tu nie ma
2581636
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 21:08    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Nie bardzo rozumiem o co Panu chodzi.Ja przecież nie "zachwycam się" ich firmą administrującą, bo zresztą w tym momencie Glinki wypowiedziały im umowę, a jedynie wskazuję na to, że ta wspólnota zbiera oferty nowych firm zarządzających i ocenia ich stawki, rzetelność itd.Jest to pewien materiał do refleksji i wstępnego porównania z ofertą Maronu np. To był jedyny cel mojego wcześniejszego wpisu, a jaki jest ich administrator (ten, któremu wypowiedzieli umowę, bo nowego nadal szukają) totalnie mnie nie obchodzi, bo nie mieszkam tam przecież.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Kwi 17, 2013 8:12    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Ja też się nie pławię w zachwytach nad Maronem bo nie ma firmy która by nas w pełni zachwyciła, a zawsze będzie ktoś komu nie będzie odpowiadał dany Zarządca (nie mówią tego złośliwie) ... co do ofert innych firm zarządzających, to muszę Pani powiedzieć że też jesteśmy na etapie sprawdzania kto co oferuje i co najważniejsze co dana firma oferuje w danej cenie zarządzania ... bo sama niższa cena nie jest wykładnią tego co można za to otrzymać. Pozdrawiam
2581636
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Kwi 17, 2013 8:44    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

No i super, że sprawdzacieWink

Wiadomo, że zmiana administratora na tańszego o 2 gr w zakresie wydatków nic nie zmienia, ale może inna, mniejsza firma będzie trochę poważniej podchodziła do naszego osiedla. Teraz łatwiej by nam było dokonać dobrego wyboru, bo po 2 latach mamy już jakieś doświadczenie w tym zakresie i wiemy czego oczekiwać.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Kwi 17, 2013 20:22    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

djwest napisał:
Ja też się nie pławię w zachwytach nad Maronem bo nie ma firmy która by nas w pełni zachwyciła, a zawsze będzie ktoś komu nie będzie odpowiadał dany Zarządca (nie mówią tego złośliwie) ... co do ofert innych firm zarządzających, to muszę Pani powiedzieć że też jesteśmy na etapie sprawdzania kto co oferuje i co najważniejsze co dana firma oferuje w danej cenie zarządzania ... bo sama niższa cena nie jest wykładnią tego co można za to otrzymać. Pozdrawiam

Wszysy administratorzy czy zarządcy...jak tam Pan chce ich nazywać...mają bardzo podobny zakres usług. Prosze zapytać Osiedla Glinki, troche ich tam zebrali. Natomaist tu liczy się podejście to realiów na rynku wobec tak dużej konkurencji. Jeśli liczy Pan na to, że ktoś przedstawi mniej atrakcyjną ofertę od Maronu...to powiem tak...gorzej być nie może. Chyba, że pytamy o wspólpracę zarządców, którzy są na rynku od samego początku, mając ogromne zasoby mieszkaniowe i nie mają potrzeby wychodzić ponad swoje standardy.
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama