portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Koszty serwisowania domofonów
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Koszty serwisowania domofonów

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 22:09    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Witam,

po spotkaniu zarządu z "Maronem" w dniu dzisiejszym mam następujące spostrzeżenia:
  1. Maron za wszelką cenę chce udowodnić, że zarząd ma jak najmniejsze prawa, podczas gdy zarówno "Prawo o własności lokali" jak i akt notarialny a także uchwały wspólnoty (UCHWAŁA NR 2 z dnia 11.08.2011 r. i UCHWAŁA NR 8 z dnia 12.10.2011 r.) jasno wskazują, że zarząd istnieje i funkcjonuje od sierpnia 2011. Konkluzja - nie ma zarządu i zarządcy, jest tylko relacja zarząd - administrator. Oznacza to tyle, że Maron jest dla nas zleceniobiorcą, którego zarząd może szybko i sprawnie odwołać.
  2. Większość obecnego zarządu nie jest zainteresowana zmianą Maronu. Konkurencyjne firmy oferują podobne, jak nie lepsze usługi za średnią rynkową cenę 0,45 groszy za m2, podczas gdy my płacimy obecnie 0,57 gr m2 a jakoś usług Maron pozostawia według mnie wiele do życzenia. Wiadomo, że cena to nie wszystko, ale z tego co wiadomo to Maron administruje ogromną ilością wspólnot mieszkaniowych i jak widać cierpi na tym jakość i my jako wspólnota.
  3. Chciałem aby zarząd miał łatwy i wygodny sposób monitorowania wystawianych faktur. W odpowiedzi usłyszałem - "nie ma problemu, może pan codziennie przyjść do naszej firmy i takie faktury obejrzeć". Tylko dlaczego w 21 wieku zamiast zrobić to poprzez konto internetowe, za każdym razem członek zarządu musi fatygować się do siedziby firmy i czekać jak łaskawie udostępnią mu faktury, podczas gdy w innych firmach administrujących nie ma żadnego problemy by zrobić to wszystko za pośrednictwem internetu. Większość zarządu nie jest zainteresowana monitorowaniem faktur w jakikolwiek sposób, chociaż ma do tego pełne prawo. Uważam, że patrzenie na ręcę administratorowi zawsze pozostaje w interesie wspólnoty.


To w skrócie jaką politykę wobec Naszej Wspólnoty prowadzi Maron. Sprawa jest rozwojowa, to tyle co mogę powiedzieć na chwilę obecną.

Pozdrawiam
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:03    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Może masz rację, a może nie - nie wiem.

Ale poważnym argumentem byłby sprawdzenie dlaczego przez 6 tygodni w środku zimy nie można było naprawić bramy garażowej we wspólnocie obok.
CZy to wina administratora - czy rzeczywiście przez 6 tygodni w XXI wieku trzeba było sprowadzać część.
Bo szalejący mrozik w garażowisku na pewno sporo podwyższył opłaty - nie tylko dla mieszkańców parteru
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 19:20    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

U nich to standard...z każdą sprawą jest problem ... z doczyszczeniem trawertynu na klatkach walczę od września 2012 r. ...na zebraniu usłyszałam, że zlecą we wrześniu 2013 r...
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 23:48    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Proponuję powrócić do tematu: http://szczecin-nowa-cegielnia.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=83638 w którym rozmawialiśmy o wywiązywaniu się przez Maron z umowy. Chociażby do punktu dotyczącego utrzymania czystości i konserwacji holu garażowego, sprzątania korytarzy itp. Czy Maron wywiązuje się z tej umowy? Nie sądzę.
Pozdrawiam.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 0:34    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Ten temat też jest poruszany od zawsze...dwa dni temu interweniowałam do Maronu w sprawie sprzątania garaży. Na ostatnim zebraniu zobowiązaliśmy administratora do wywieszania ogłoszeń przed taką akcją...wychodzę pewnego dnia do samochodu i nie mogę uwierzyć...wszystkie białe. Pani Kunysz po tel. stwierdziła, że to sprawdzi (oczywiście po fakcie)...o czym to może świadczyć. Nie ma ich nigdy na naszej nieruchomości, to skąd mogą wiedzieć co się tu dzieje. Więc temat odroczony, do następnego razu...i tak ze wszystkim.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 0:40    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Jest natomiast większy problem z ich działaniem w związku z zawartą umową...chciałabym poinformować, że uchwała w sprawie zwiększenia zaliczki na utrzymanie nieruchomości została podjęta przez właścicieli w kwietniu, o czym nas ostatnio powiadomili...a zawiadomienie o zmianie wysokości opłat z tytułu jej zwiększenia dostaliśmy na początku marca. Maron przyjął sobie miesiąc wcześniej, że uchwała kiedyś tam zapadnie...taką wiadomość otrzymałam od Pani Kunysz. Nie wiem co się tam dzieje, ale mi przestao się to podobać.
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 9:33    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Problemy z Maronem to jedno, ale to co mnie najbardziej niepokoi to to, że nasz Zarząd (większość) nie jest zainteresowany kontrolą faktur- bo wybaczcie, ale zgadzanie się na to, że można oglądać je w siedzibie maronu jest nierealne, bo kto ma czas żeby raz w tyg tam pojść i je wnikliwie przejrzeć? Podgląd elektroniczny konta byłby pewnym rozwiązaniem (wiem, że z powodzeniem funkcjonuje na innych wspólnotach), ale chyba Zarząd tak ufa Maronowi, że odpuszcza ten temat. Trochę to dla mnie podejrzane jest...

Po drugie, niechęć do obniżenia stawki administrowania przez Maron to jest skandal. Płacimy dużo za dużo, jakość usług jest marna, ale Zarząd w większości również nie podejmuje tego tematu. Są w stanie samodzielnie renegocjować stawkę z Maronem, ponieważ są Zarządem, ale chyba sami nie wiedzą jakie mają kompetencje wobec administratora i chyba chcą żebyśmy płacili te 57 gr. Mam znajomych na innych osiedlach, płacą od 45 do 47 gr za m2 i są zadowoleni, jest czysto, schludnie, komunikacja przebiega sprawnie.Wiem, że na każdego administratora można coś znaleźć, ale skoro mamy już utrzymać taki poziom to może chociaż płaćmy mniej? Ja sama ostatnio chciałam załatwić pewną rzecz w Maronie, na odpowiedz czekałam 2,5 miesiąca i nastąpiła ona dopiero po mojej interwencji u szefowej Maronu. Pani Jadwiga stwierdziła, że maili ode mnie nie dostaje.Dziwne, że wszyscy inni je dostają...

Poza tym postawa na zasadzie "nie przychodz do mnie, nie dzwoń do mnie, i rozmawiaj ze mna tylko jak mnie spotkasz przypadkiem na osiedlu" jest śmieszna, a jak sami widzieliśmy ostatnio na zebraniu wspólnoty tak to w przypadku niektórych członków Zarządu wyglądało.
Po co te osoby zgłaszały się do Zarządu?Przecież powinny one prezentować bardziej otwartą postawę...Oczywiście nie mam na myśli Zarządu jako całości, wiem, że jest tam kilka osob, którym zależy na tym, aby administrator znał swoje miejsce, ale na dzień dzisiejszy jest to za mało...
eldorado 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Paź 14, 2011 12:02
Posty: 6
Skąd: Pyrzyc

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 11:51    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Pani to pewnie wie wszystko, i ma wszystkie kompetencje. Czemu Pani się nie zgłosiła do zarządu ? Może wtedy byśmy mieli stawkę 10gr i super warunki, co tydzień malowana trawa itd
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 12:08    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Obrońca Zarządu, Maronu...i uważasz jeszcze, że wszystko jest ok?
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 12:11    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Bardzo chętnie skonfrontował bym Pani wiedzę z Maronem i zobaczył co z tego będzie ... bo narzekać to każdy potrafi, a to czemu tyle płacimy a czemu nie ma wglądu w rachunek itd. Ja czy ktoś z Zarządu nie musimy się znać na administrowaniu, mamy od tego firmę która to robi ... jesteśmy mieszkańcami którzy w miarę swoich możliwości podejmujemy pewne decyzje, oczywiście stawka jest wysoka ale czy w zakres kompetencji innych firm administrujących wchodzą te same kompetencje i obowiązki ? Nie wiem bo nie sprawdzaliśmy tego, prawdę mówiąc to na każdego Zarządcę można znaleźć coś i narzekać. Żeby nie było. Nie staję po stronie Maronu ba sam miałem dylematy czy to dobry wybór.
2581636
eldorado 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Paź 14, 2011 12:02
Posty: 6
Skąd: Pyrzyc

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 12:15    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

agnpie napisał:
Obrońca Zarządu, Maronu...i uważasz jeszcze, że wszystko jest ok?


Ok to moze nie ale sa wspolnoty co placa tez wiecej. malkontentow zawsze jest duzo ale jak trzeba cos zrobic to nagle nikogo nie ma i kazdy nabiera wody w usta
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 12:22    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

djwest napisał:
Bardzo chętnie skonfrontował bym Pani wiedzę z Maronem i zobaczył co z tego będzie ... bo narzekać to każdy potrafi, a to czemu tyle płacimy a czemu nie ma wglądu w rachunek itd. Ja czy ktoś z Zarządu nie musimy się znać na administrowaniu, mamy od tego firmę która to robi ... jesteśmy mieszkańcami którzy w miarę swoich możliwości podejmujemy pewne decyzje, oczywiście stawka jest wysoka ale czy w zakres kompetencji innych firm administrujących wchodzą te same kompetencje i obowiązki ? Nie wiem bo nie sprawdzaliśmy tego, prawdę mówiąc to na każdego Zarządcę można znaleźć coś i narzekać. Żeby nie było. Nie staję po stronie Maronu ba sam miałem dylematy czy to dobry wybór.
Tu nie chodzi o wiedzę, ale o wywiązywanie się z warunków umowy...kto i kiedy ostatnio widział administratora na budynku? Za coś płacimy...tylko jeszcze nie wiemy za co. A jest taka konkurecja na rynku, że chyba warto próbować, nic nam nie zaszkodzi, a może poprawić. Zarząd ma możliwość zmiany administratora...i tak można do momementu aż nie będzie ok.
Takie cyrki jakie tu odchodzą z ich strony są argumentem przemawiającym za brakiem zainteresowania współpracą, a przede wszystkim starania się o to abyśmy byli zadowoleni...nie ma odzewu i nigdy nie było. czy nie tak właśnie to wygląda.
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 12:39    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

agnpie napisał:
Tu nie chodzi o wiedzę, ale o wywiązywanie się z warunków umowy...kto i kiedy ostatnio widział administratora na budynku? Za coś płacimy...tylko jeszcze nie wiemy za co. A jest taka konkurecja na rynku, że chyba warto próbować, nic nam nie zaszkodzi, a może poprawić. Zarząd ma możliwość zmiany administratora...i tak można do momementu aż nie będzie ok.
Takie cyrki jakie tu odchodzą z ich strony są argumentem przemawiającym za brakiem zainteresowania współpracą, a przede wszystkim starania się o to abyśmy byli zadowoleni...nie ma odzewu i nigdy nie było. czy nie tak właśnie to wygląda.


Zgadzam się z Panią, nie wszystko jest może tak jak byśmy tego chcieli ... ale trzeba próbować to zmieniać i negocjować a nie od razu strzelać focha i zmieniać administratora. Irytuje mnie tylko ton wypowiedzi selir8 i narzekanie jaki to Zarząd jest beznadziejny. Po to się spotykamy, rozmawiamy i współpracujemy żeby było jak najlepiej. Tak jak napisałem, robi się co się da w miarę możliwości i wiedzy. Jeśli Pani i selir8 macie większą wiedzę i chcieli byście coś wspomóc osiedle to chcemy zorganizować spotkanie z Maronem żeby wyprostować parę kwestii. My spróbujemy renegocjować umowę w celu obniżenia stawki. Wcześniej nikt o tym nie myślał i nikt nie zgłaszał takich wniosków, ma ktoś obiekcje w takiej czy innej kwestii ok proszę to zgłosić do Zarządu i zostanie to przegadane i zgłoszone do Maronu. A nie podoba mi się od razu atak ze strony Pani powyżej na Nas za to czy tamto. Ja chętnie bym wysłuchał co ktoś ma do powiedzenia zamiast dostawania anonimów Smile to tak na marginesie do mieszkańca ... ja i On wie o kim mowa Smile
2581636
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 14:05    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Nie uważam, że cały Zarząd jest beznadziejny, nigdzie tak nie napisałam, wiem, że zrobiliście już dużo dobrej roboty, tylko po prostu nie rozumiem, dlaczego Zarząd do tej pory przyjmował taką bierną postawę wobec tego co robi Maron. Wiem, że krytykować jest łatwo, ale przytoczyłam pewne fakty:

nie ma swobodnej kontroli faktur ( bo oglądnie ich z łaski w siedzibie administratora to nie jest rozwiązanie)

nie jesteście Państwo w większości zainteresowani obniżeniem ceny za administrowanie ( wiem, bo widziałam protokół z ostatniego zebrania)

W którym miejscu się mylę?

Nie jestem anonimowa, napisałam w innym wątku gdzie mieszkam, tak więc przynajmniej kilka osób wie kim jestem i nie wstydzę się tego co myślę na temat Zarządu i Maronu.

Nie będę kandydować do Zarządu, już teraz jest tam za dużo osób (9). Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek zmian personalnych, to czemu nie...Ale jak wiadomo cała wspólnota decyduje o tym kto jest w Zarządzie.

Pozdrawiam
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Kwi 13, 2013 14:36    Temat postu: Re: Koszty serwisowania domofonów

Cytat:
Cytat:
Nie uważam, że cały Zarząd jest beznadziejny, nigdzie tak nie napisałam, wiem, że zrobiliście już dużo dobrej roboty, tylko po prostu nie rozumiem, dlaczego Zarząd do tej pory przyjmował taką bierną postawę wobec tego co robi Maron. Wiem, że krytykować jest łatwo, ale przytoczyłam pewne fakty:

nie ma swobodnej kontroli faktur ( bo oglądnie ich z łaski w siedzibie administratora to nie jest rozwiązanie)

nie jesteście Państwo w większości zainteresowani obniżeniem ceny za administrowanie ( wiem, bo widziałam protokół z ostatniego zebrania)

W którym miejscu się mylę?

Nie jestem anonimowa, napisałam w innym wątku gdzie mieszkam, tak więc przynajmniej kilka osób wie kim jestem i nie wstydzę się tego co myślę na temat Zarządu i Maronu.

Nie będę kandydować do Zarządu, już teraz jest tam za dużo osób (9). Jeżeli dojdzie do jakichkolwiek zmian personalnych, to czemu nie...Ale jak wiadomo cała wspólnota decyduje o tym kto jest w Zarządzie.

Pozdrawiam


No pewnych rzeczy się nie zorganizowało bo ciągle działamy, do wszystkiego trzeba dojść, faktury owszem można zatwierdzać po weryfikacji, kwestia renegocjacji umowy miała być poruszana, niestety nie mogłem być do końca więc nie mogę się do tego odnieść, to że ktoś ma mniej to już pisałem trzeba zweryfikować kto co ma w obowiązkach. Nie twierdzę że Maron ma najniższe stawki a już daleki jestem od chwalenia bo sam miałem parę zgrzytów z naszym Zarządcą. Oczywiście trzeba się temu przyjrzeć i podjąć jakieś kroki. Czy Pani zaczynając pracę gdzieś wie wszystko ? Chyba nie i my też nie, można podpowiedzieć komuś z Zarządu i w ten sposób fajnie by to wszystko działało a tak to sposób Pani wypowiedzi wygląda bardziej na atak niż konstruktywną rozmowę i szczerze mówiąc nie jest sympatyczny, podobnie też jakieś podejrzenia z Pani strony.

A z tą anonimowością Wstyd to nie wiem o co chodzi

Pozdrawiam
2581636
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama