portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Włamania do komórek lokatorskich
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Włamania do komórek lokatorskich

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
madi_em 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 31, 2011 14:01
Posty: 24
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 12:08    Temat postu: Włamania do komórek lokatorskich

Witam,
Dziś rano (7/03/2012), zauważyliśmy, iż z naszej komórki zgineły 2 rowery (poziom -2). Nie będę komentować samej straty, rowery były całkiem nowe... no, ale niestety juz bedzie sie nimi cieszyc ktoś inny.
Spryciarze b. fachowo wyciągnęli wkładkę i całkiem kulturalnie połozyli ja pod drzwi. O dziwo, mamy obok drugą komórkę i tam jakos nie weszli, a rowey były schowane, przykryte, praktycznie niewidoczne...

Zgłosilismy na Policje, do Zarzadcy - wiem, ze juz ich nie odzyskamy, natomiast trzeba pomyslec o jakims dodatkowym zabezpieczeniu, aby podobne sytuacje ograniczyć, bo wiadomo, wiosna idzie, sezon na rowery się zaczyna...
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 14:08    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

A monitoring ? Niepewny
2581636
madi_em 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 31, 2011 14:01
Posty: 24
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 14:18    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

będą przeglądać nagrania, ale tak naprawde co to da ?... złodzieja i tak nie znajdą. Ciekawe, czy tylko nasza komorka była zaszczycona wejściem gości, czy ktoś inny, bo to aż dziwne, że do drugiej nikt nie zajrzał...
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 20:09    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Witam,

zastanawiam się jak do tego doszło? którędy weszli i ewentualnie wyszli? Jeśli będziesz znała szczegóły proszę podziel się na forum, może znajdziemy jakąś lukę. Dzięki.

Pozdrawiam
madi_em 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 31, 2011 14:01
Posty: 24
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 8:47    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Jeśli cokolwiek uda się zobaczyć z nagrań monitoringu, oczywiście dam znać.
Dziś widziałam ledwie wiszącą wkładke przy komórce przy windzie na poziomie -2. Wchodzą ludzie do fitnessu, nie wiemy, kto kogo wpuszcza, poza tym brama wjazdowa... ostatnie dwa dni z rana była otwarta, jak wyjezdzalismy do pracy, wiec może tutaj coś się działo.
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 8:47    Temat postu: Re: Włamania do komórek lokatorskich

marionetti2 napisał:
zastanawiam się jak do tego doszło? którędy weszli i ewentualnie wyszli?


Co 2 człowiek roznoszący ulotki podchodzi do drzwi- wbija kod i otwiera drzwi na klatkę schodową na terenie obu wspólnot.
Proszę zwrócić uwagę- że domofony nie dzwonią u nikogo a ulotki systematycznie znajdujemy w skrzynkach.
Z racji specyfiki pracy i lokalizacji okien często takie numery widzę.Raz nawet dzwoniem do Zarządcy czy w niedzielę kogoś puszczali z informacją jak pierwszy raz zobaczyłem taką sytuację właśnie w niedzielę
madi_em 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 31, 2011 14:01
Posty: 24
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 8:54    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Cóz, ja nawet pewności nie mam, czy to stało wczoraj, czy dzień wczesniej - teoretycznie komórka jest przy na wprost naszego miejsca postojowego, ale drzwi nie zostały uszkodzone, tylko wkładka zamka, która leżała przy drzwiach. Mam nadzieje, ze będą jakies nagrania, aby choc zobaczyć, którędy "goście" mogli wejść i pozniej wyjść, aby zabezpieczyć nasze piwnice i samochody na przyszłość.
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 9:21    Temat postu: Re: Włamania do komórek lokatorskich

ganski napisał:
Co 2 człowiek roznoszący ulotki podchodzi do drzwi- wbija kod i otwiera drzwi na klatkę schodową na terenie obu wspólnot.
Proszę zwrócić uwagę- że domofony nie dzwonią u nikogo a ulotki systematycznie znajdujemy w skrzynkach.

Ja się czasem zastanawiam czy poczta nie roznosi tych ulotek (a przynajmniej części z nich) ponieważ ulotki są w skrzynce przeważnie jak są listy. Nie wiem, może się mylę ale jakoś tak mi się to skojarzyło. Poza tym jeśli są naklejki "zakaz zostawiania reklam i ulotek" a ktoś dalej je wrzuca to co można w takim przypadku zrobić ??
2581636
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 9:23    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Jeszcze jedno ... wk..a mnie takie gadanie na zebraniu że w skrzynkach znajdują się ulotki itd. ludzie narzekają a wpuszczają byle kogo do klatki. Absurd !!! Zdegustowany
Nie mam tu na myśli nikogo konkretnego
2581636
MON2828 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Paź 18, 2011 19:17
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 12:12    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

A widzicie,wychodzi zostawianie otwartej bramy wjazdowej do garaży" bo to automat i sam się zamknie"nauczcie się zamykać bramę pilotem.
Często się zdarza że niby się zamyka a pod koniec stanie!!!
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 6:17    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Witam,

wracając jeszcze na chwilę do włamania. Zauważyłem, że niektóre komórki mają w różny sposób zamontowane zamki. W niektórych żadna część zamka nie odstaje na zewnątrz a w niektórych tak. W przypadku tych które odstają istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny złodziej użyje nożyc i przetnie taką wkładkę z łatwością dostając się do komórki.

W związku z tym, zalecam wszystkim tym, którzy posiadają komórki z wystającym zamkiem(wkładką) o wymianę na te nieodstające w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa włamania.

Pozdrawiam
Arehucas 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Śro Wrz 07, 2011 17:48
Posty: 24
Skąd: Szczecin-Nowa Cegielnia

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 10:51    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Witam,

mam pytanie odnosnie wlaman do komorek lokatorskich.
Komorki, do ktorych wlamano sie na poziomie -2, znajdowaly sie bezposrednio w hali garazowej czy w "kompleksie komorek", ktory posiada jeszcze glowne stalowe drzwi wejsciowe? Uwazam, ze do komorek znajdujacych sie w hali latwiej jest sie wlamac, niz do tych w "kompleksie".

Moglby prosze ktos (moze z zarzadu) napisac, do ktorych komorek sie dokladnie wlamano

Pozdrawiam
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 11:29    Temat postu: Re: Włamania do komórek lokatorskich

Cytat:
A widzicie,wychodzi zostawianie otwartej bramy wjazdowej do garaży" bo to automat i sam się zamknie"nauczcie się zamykać bramę pilotem.
Często się zdarza że niby się zamyka a pod koniec stanie!!!

Niestety nie każdy jest zainteresowany zamykaniem bramy ... ostatnio osoba wyjeżdżająca za mną nie zamknęła bramy pomimo, że się zatrzymałem na wyjeździe i pokazałem mu pilota żeby zamknął ... niestety nie zamknął Chytry a co lepsze zjeżdżając do Przyjaciół Żołnierza, pokazał klasę oraz swoją inteligencję, wyprzedził mnie i pokazał mi, że jestem głupi ... więc o czym to świadczy ??? no comments Super

No chyba, że się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu Hyhy
2581636
MON2828 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Paź 18, 2011 19:17
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Mar 21, 2012 11:32    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Nikt nie ucina zamka nożycami bo i tak nie otworzy drzwi, do tego celu używa się tzw" dzwonu" ślusarskiego lub zwykłego wkręta i otwarcie zwykłego taniego zamka zajmuje mniej niż minute.I wkładka pozostaje praktycznie nie naruszona, tylko srodek z niej wychodzi.

Zmieńcie zamki na certyfikowane z oznaczeniem B a najlepiej C, są to najmocniejsze zamki z certyfikatami ITB,COBR Metalplast tylko takie zamki zabezpieczą odpowiedni sposób komórki.

Co do zamykania bramy to faktycznie kilka osób ma z tym problem.
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Śro Kwi 25, 2012 1:28    Temat postu: Re: wiosna idzie_giną rowery

Mam do sprzedania 2 rowery i już uprzedzam złośliwe komentarze, żaden nie jest kradziony.
Chce sie ich pozbyc za nieduza kwotę w stosunku do wartości.
W spadku dostalam 2 rowery i "stare" mi lekko zalegają.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama