portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Ogrzewanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogrzewanie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 0:02    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Masdaa napisał:
Z całym szacunkiem Kwadratowy uszczelnione są doraźnie i prowizorycznie, jak już przyjdzie PAN od okien to przecież to zdejmę

Nikogo nie chciałem urazić, ja po prostu nie lubię prowizorki, i wiem, że jeśli coś mi się należy, to tego wymagam i tyle Smile

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lut 23, 2012 8:50    Temat postu: Re: Ogrzewanie

zaba04090 napisał:
Mam pytanie co do szczelności okien. mam problem z podwójnymi oknami tzn. te które mają prawe i lewe skrzydło m. inn balkonowe. na dole w miejscu ich zamknięcie bardzo mi wieje. zgłosiłam sprawę do SGI, a pan stwreirdził, ze wiać bedzie bo to drewniane są okna, a te z podwójnymi skrzydłami nie mają miedzy sobą listwy jak to bywa w przypadku okien plastikowych. chciałabym się dowiedziec, czy u sasiadów też wieje ? a moze zna ktoś sposób zeby je jakoś uszczelnić ?


ja mam też problem dokładnie w tych samych miejscach z oknami dwuskrzydłowymi. wieje i to mocno. ale jeszcze nie składałam reklamacji. więc nie wiem jaka jest szansa na poprawę szczelności.
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 8:38    Temat postu: Re: Ogrzewanie

czy ktoś z Państwa się orientuje, do kiedy planowane jest utrzymanie sezonu grzewczego na Nowej Cegielni?
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 9:50    Temat postu: Re: Ogrzewanie

No właśnie - sezon grzewczy u Nas dalej w pełni - grzeje mi podłoga w mieszkaniu - znaczy się ciepło jest dostarczane do instalacji- z całym szacunkiem - myślę że pora wy to zamknąć bo bo prostu szkoda kasy
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 22:09    Temat postu: Re: Ogrzewanie

ganski napisał:
No właśnie - sezon grzewczy u Nas dalej w pełni - grzeje mi podłoga w mieszkaniu - znaczy się ciepło jest dostarczane do instalacji- z całym szacunkiem - myślę że pora wy to zamknąć bo bo prostu szkoda kasy


No właśnie. Dzwoniłem dziś do Pani Podgórskiej w tej sprawie. Ja ponad miesiąc nie używam grzejników a do rachunku mam doliczone za kwiecień ponad 14 zł za straty w instalacji doprowadzającej ogrzewanie. Otóż Pani tłumaczyła się tym, iż jeszcze nie było trzech dób pod rząd ze średnią temperaturą przekraczającą 15 stopni. Bardzo to zadziwiające skoro już tydzień przed majówką było ponad 25 stopni w dzień w cieniu, a w nocy biegałem w koszulce po balkonie. Ale ok, ja średnich temperatur nie mierzę. Dodatkowo Pani tłumaczyła, że jeszcze w nocy jest zimno i mieszkańcom marzną dzieci podczas kąpieli. Hm... Ale zostałem zapewniony, że czerwiec, lipiec i sierpień będzie wyłączony z sezonu grzewczego. Hm... Tak długiego sezonu grzewczego w życiu nie widziałem, a nie uśmiecha mi się partycypacja w kosztach ogrzewania marznących sąsiadów w MAJU.

Trzeba z tym do zarządu naszej wspólnoty.
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 10:51    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Hej,

faktycznie ja już grzejników z miesiąc nie otwieram i byłem przekonany, że już ciepła nie dostarczają.

Pozrdawiam
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 11:14    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Witam,

odpowiedź od administratora:

Od kiedy SEC "zakręci kurki" z ciepłem na naszym osiedlu – zgodnie z uchwałami sezon grzewczy został wprowadzony ciepło na budynku zostanie wyłączone w ostatnim tygodniu maja (prognoza na najbliższe dni nie zapowiada się optymistycznie http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Szczecin/), a koszt dla Państwa za ogrzanie części wspólnych (koszty stałe) minimalny, niższy niż ponowne uruchomienie ciepła.
Mieliśmy już kilkakrotnie na różnych nieruchomościach problem z ponownym odkręceniem ciepła (koszty, zapowietrzony system itp.). Koszty związane ze stratą ciepła w maju (pogodynka (nowoczesny sprawny system węzła) przy obecnych temperaturach węzeł nie podaje ciepła na budynek. Ale w niedziele czy poniedziałek jak temperatura spadnie właściciele będą mogli dogrzać swoje lokale zwłaszcza łazienki. Osiedle to 110 lokali i trzeba mieć tu na uwadze wszystkich także rodziny z dziećmi i starsze osoby, oraz oczywiście perspektywę zmiany pogody.

Pozdrawiam
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 19:58    Temat postu: Re: Ogrzewanie

marionetti2 napisał:
Witam,

odpowiedź od administratora:

Od kiedy SEC "zakręci kurki" z ciepłem na naszym osiedlu – zgodnie z uchwałami sezon grzewczy został wprowadzony ciepło na budynku zostanie wyłączone w ostatnim tygodniu maja (prognoza na najbliższe dni nie zapowiada się optymistycznie http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Szczecin/), a koszt dla Państwa za ogrzanie części wspólnych (koszty stałe) minimalny, niższy niż ponowne uruchomienie ciepła.
Mieliśmy już kilkakrotnie na różnych nieruchomościach problem z ponownym odkręceniem ciepła (koszty, zapowietrzony system itp.). Koszty związane ze stratą ciepła w maju (pogodynka (nowoczesny sprawny system węzła) przy obecnych temperaturach węzeł nie podaje ciepła na budynek. Ale w niedziele czy poniedziałek jak temperatura spadnie właściciele będą mogli dogrzać swoje lokale zwłaszcza łazienki. Osiedle to 110 lokali i trzeba mieć tu na uwadze wszystkich także rodziny z dziećmi i starsze osoby, oraz oczywiście perspektywę zmiany pogody.

Pozdrawiam


Z całym szacunkiem.Ta odpowiedź jest po polsku?? Jak to czytam mam nieodparte wrażenie, że to tekst w języku obcym przeniesiony żywcem z translatoraRazz Na upartego da się to zrozumieć.
Mam nadzieję, że czujnik temperatury zewnętrznej wraz z regulatorem w węźle działa właściwie, tj. wyłącza pompy C.O. gdy temperatura zewnętrzna przekracza plus 15-16 stopni, wtedy jest szansa na zmniejszenie strat. Tymczasem poczekajmy do następnego rachunku.
P.S. Ciekawi mnie jak wysoko serwis węzła ceni sobie włączenie, ewentualne wyłączenie grzania, skoro nam się to nie opłaca. 110 mieszkań razy np:15zł daje 1650zł!! Chciałbym tyle zarabiać za taką usługęSmile
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 20:57    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Niucek napisał:
Z całym szacunkiem.Ta odpowiedź jest po polsku??

zawsze można zadzwonić do administratora osobiście, może wtedy uda się coś więcej zrozumieć Wink

Pozdrawiam
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 23:18    Temat postu: Re: Ogrzewanie

marionetti2 napisał:
Niucek napisał:
Z całym szacunkiem.Ta odpowiedź jest po polsku??

zawsze można zadzwonić do administratora osobiście, może wtedy uda się coś więcej zrozumieć Wink

Pozdrawiam


Przecież napisałem wyżej w temacie, iż dzwoniłem do administratora oraz przekazałem ile sam zrozumiałem z konwersacji telefonicznej.
Tak na marginesie, pomimo, że rozmawiamy generalnie w jednym języku, czasami trudno, ale to trudno się dogadaćRazz

Pozdrawiam.
bmaksymi 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Paź 01, 2012 20:59
Posty: 1
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Paź 01, 2012 21:04    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Czy grzeją już w mieszkaniach? Podobno rozpoczęli 25.09 ale u mnie kaloryfery wieczorem i w nocy są zimne.
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Śro Paź 03, 2012 9:04    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Grzeją- ja co prawda mam zamknięte grzejniki ale za to ciepłą podłogę tam gdzie idzie instalacja - szczególnie przy wejściu do chaty
ptaszynka 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 11, 2012 18:42
Posty: 2
Skąd: szczecin Nowa Cegielnia

PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 22:22    Temat postu: Re: Ogrzewanie

CZeść. Możecie podzielić się ze mną wiadomością, jakie mieliście w grudniu zużycie ciepła CO? Nie było mnie pół miesiąca, grzejniki zakręcone, a rachunek dziwnie wysoki... Shocked
aaa189 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 15, 2011 17:18
Posty: 50
Skąd: szczecin

PostWysłany: Śro Sty 23, 2013 22:54    Temat postu: Re: Ogrzewanie

u mnie 5,58gj
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sty 24, 2013 10:15    Temat postu: Re: Ogrzewanie

u mnie było 4,55 GJ.
Przy ogrzewaniu włączonym cały miesiąc, 5 grzejników w mieszkaniu, na termostacie ustawienie pomiędzy 4-5.
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama