portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Ogrzewanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogrzewanie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 0:08    Temat postu: Nawiewniki

a właśnie skoro jesteśmy przy tym, w sypialni mam nawiewnik z klapką i mogę ją przymknąć, w pokoju dziennym non stop otwarte -nie ma zamykaczki Wink u Was też?
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 8:25    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Ja mam tak zwane zamykaczki Very Happy w jednym i drugim pokoju. Co do zamkniętych nawiewów ... przy tak niskich temp mam je zamknięte inaczej bym miał rachunki jak reszta, poza tym regularnie wietrze mieszkanie a kratki zamykane które mam zamontowane są tak nieszczelne że i tak mam nawiew w mieszkaniu Hyhy
2581636
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 9:26    Temat postu: Re: Ogrzewanie

MTN-Szczecin napisał:
A co do rachunku to wyszło mi teraz za niecałe 50 m2 ok. 220 zł. A temp. to ok. 20-21 stopni (w łazience ok. 23) Więcej nie potrzebuję, ale jak kilka razy sprawdzałem, to ciężko jest osiągnąć 22 i więcej stopni w pokojach.


No to normalny przyzwoity rachunek jak na zimę która panuje u mnie za 73m2 przyszło ciut powyżej 300PLN
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 10:55    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Masdaa napisał:
moje okna mają takie "przecieki", że nie potrzebują tych nawiewników Wink

Zgłoś mailowo reklamacje. Przyjdą, wyregulują, jak będzie trzeba wymienią uszczelki, przecież jest 3 lata gwarancji, zresztą nowy budynek, normalna sprawa, że coś się dzieje, że okna wymagają regulacji od pracy budynku. Szkoda niekontrolowanych strat ciepła.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
MON2828 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Paź 18, 2011 19:17
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 18:56    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Rachunek za grudzień 239 zł (albo 249 nie pamiętam dokładnie), styczeń 53m2 --240zł temperatura w mieszkaniu 21 C max jaka miałem przy sprawdzaniu termostatu 25C
Ale wymienione uszczelki na piankowe z Castoramy a także wstawione termostaty elektroniczne na grzejnikach, które same obniżają temperaturę jak nikogo nie ma w domu.Sposób prosty a dużo oszczędza,
Wystarczy sprawdzić jak twarda jest uszczelka w oknach, która przez to słabo uszczelnia.
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 20:21    Temat postu: Re: Ogrzewanie

MON2828 napisał:
wstawione termostaty elektroniczne na grzejnikach

właśnie się nad takimi zastanawiałem, pytanko na co zwracać uwagę i jaki model polecasz?

Pzdr
MON2828 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Paź 18, 2011 19:17
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 21:09    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Znawcą tego nie jestem a używam Rondostat HR20 z allegro ok 130zł działa bardzo dobrze.
Jak chcesz bardziej zaawansowane to są tez takie TM 3020 RF + STEROWNIK BEZPRZEWODOWY TM3280-RF Z ZEWNĘTRZNYM CZUJNIKIEM TEMPERATURY znajdziesz na allegro.300zł
Ale koniecznie przyklej uszczelki na oka,
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 8:31    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Zamiast inwestować w uszczelki lepiej napisz do serwisu reklamacje na nieszczelne okna, ja tak zrobiłem i przyjechał Pan który mi wyregulował okna że teraz mocniej się dociągają ale te nastawienia na grzanie jak ktoś jest w domu to dobra sprawa
2581636
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 11:52    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Witam,

trochę off topic. Zamieściłem instrukcję jak zmienić nastawienia dzwięku domofonu jakby komuś przeszkadzało, że jest za głośno Hyhy . Instrukcja dostępna jest tutaj

Pozdrawiam
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 13:01    Temat postu: Re: Ogrzewanie

A odnośnie zmiany kodu do domofonu nie znalazłeś przypadkiem ? Bo kurde. Iby znam go na pamięć ale jednak jego długość jest mecząca do wklepywania Kwasny
2581636
MON2828 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Wto Paź 18, 2011 19:17
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 17:14    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Dociąganie okien robiłem już dawno ale lepsze rozwiązanie to wymiana uszczelki-przynajmniej jak dla mnie Smile
zaba04090 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Wto Gru 06, 2011 18:44
Posty: 5
Skąd: szczecin

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 17:33    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Mam pytanie co do szczelności okien. mam problem z podwójnymi oknami tzn. te które mają prawe i lewe skrzydło m. inn balkonowe. na dole w miejscu ich zamknięcie bardzo mi wieje. zgłosiłam sprawę do SGI, a pan stwreirdził, ze wiać bedzie bo to drewniane są okna, a te z podwójnymi skrzydłami nie mają miedzy sobą listwy jak to bywa w przypadku okien plastikowych. chciałabym się dowiedziec, czy u sasiadów też wieje ? a moze zna ktoś sposób zeby je jakoś uszczelnić ?
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 21:40    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Wieje, uszczelka prowizorka póki co ;/
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Śro Lut 22, 2012 17:28    Temat postu: Re: Ogrzewanie

zaba04090 napisał:
Mam pytanie co do szczelności okien. mam problem z podwójnymi oknami tzn. te które mają prawe i lewe skrzydło m. inn balkonowe. na dole w miejscu ich zamknięcie bardzo mi wieje.

U mnie trochę wiało, naprawdę delikatnie, zgłosiłem, po paru dniach przyszedł pan, wyregulował (także inne okna) i jest jak należy. Skoro jest gwarancja (i to 3 lata) to musiałbym zwariować, żeby jeszcze samemu kombinować z uszczelnianiem nowych okien, od tego jest serwis gwarancyjny. Skądinąd wiem, że już u kilku osób zostały okna (czy drzwi balkonowe) uznane za źle wykonane i są wymieniane, to akurat dobrze świadczy o firmie, że nie robią problemów i biorą odpowiedzialność za produkt, który okazał się po 1,5 roku (bo tyle minęło od wstawiania okien do bud. w NC) wadliwy.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Śro Lut 22, 2012 19:06    Temat postu: Re: Ogrzewanie

Z całym szacunkiem Kwadratowy uszczelnione są doraźnie i prowizorycznie, jak już przyjdzie PAN od okien to przecież to zdejmę
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama