portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 22:40    Temat postu: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Dzielmy się wiedzą, radami, pomysłami co do wyboru mebli, roślin, oświetlenia i dodatków do naszych balkonów, tarasów, ogródków...

Wiem, że wśród sąsiadów jest Pani która projektuje ogrody, może ma dla nas jakieś cenne rady Smile
Chciałabym wiedzieć co sąsiedzi sądzą o naszych przegrodach na parterze? Póki nie ma zieleni na ogródkach wg mnie wyglądają dosyć paskudnie Wink takie boksy więzienne. Czy będziecie sadzić żywopłoty, stawiać jakieś inne przegrody, bądź zabudowywać istniejące?

Kolejną kwestią którą chciałam poruszyć to rozkładane markizy. Zastanawiałam się czy komuś mogła by przeszkadzać oraz czy w ogóle mogłabym ją zamontować, nie wiem czy to jest już liczone jako znaczna ingerencja w elewację...



OGRÓD I.jpg
 Opis:
wstępny projekt

OGRÓD I.jpg





ogrodek marzen.jpeg
 Opis:
A to moja inspiracja, szkoda że na naszych ogródkach nie będzie takich drzew ;)

ogrodek marzen.jpeg


aaa189 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 15, 2011 17:18
Posty: 50
Skąd: szczecin

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 8:09    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

wow, wyglada fajnie. widzialam, ze trawka juz u Ciebie posiana, tak sie zastanawiam czy deweloper nie mail siac trawy?
z czego beda zrobione przegrody? pomysł super, moj ogrodek niestety jest zbyt waski, zeby wyczarowac taka aranzacje.
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 8:14    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Podpytam żonę może coś się udzieli na forum ... z nasadzeniami jest ciężko bo pod spodem są garaże i nie można za bardzo ingerować. Jeśli są jakieś kwestie do poruszenia odnośnie ogrodów to proszę pisać zapytania, mam nadzieję że żona pomoże Hyhy
2581636
aaa189 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 15, 2011 17:18
Posty: 50
Skąd: szczecin

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 8:16    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Magda, miałam sie jeszcze zapytac co to za rośliny na przegrodzie miedzy ogrodkami?
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 9:33    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Ja na swoją "wielką" 3.5m loggie nie mam jeszcze pomysłu, ale chyba nie za wiele da się tam zrobić?
_________________
"Ten kto nie zgadza się na świat, nie buduje na nim domu..."
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 10:45    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

jamajka222 napisał:
Ja na swoją "wielką" 3.5m loggie nie mam jeszcze pomysłu, ale chyba nie za wiele da się tam zrobić?

My też mamy taką loggię i chcemy kupić jakiś stolik i 2 krzesełka i tyle. Nic więcej tam nie wejdzie Smile
2492294
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 12:29    Temat postu: INSPIRACJE

Zauważyłam,że wielu sąsiadów stosuje te maty bambusowe żeby się odgrodzić (które z resztą szybko się niszczą)
Ja na żywopłot chciałam szmaragdy i myślałam też o trawce niedźwiedziej żeby ją sadzić w doniczkach w te kamyczki, chociaż nie wiem czy tak można.
Jeżeli deweloper miał sadzić trawę to go wyprzedziłam ale opakowanie kosztowało 10zł więc co mi tam, jeszcze sąsiadkę obdzieliłam.

Przyznam szczerze,że jeszcze nigdy nie zastanawiałam się nad tym co można postawić na balkonie,ale zbierałam inspiracje może komuś się coś spodoba. Słyszałam że meble z tehno rattanu spisują się świetnie na tarasachSmile



inspiracje ogródkowe.jpg
 Opis:
:)

inspiracje ogródkowe.jpg


aaa189 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 15, 2011 17:18
Posty: 50
Skąd: szczecin

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 20:58    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

co do przegrod to ich fanka nie jestem, uwazam ze szpeca budynek. poki co muslalam raczej o tujach, zywoplot jakis zrobic, zeby na te piekna droge nie patrzec.
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 21:04    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Ja też jak skończę zabawę z mieszkaniem, to zabiorę się za mój balkonik (ok. 6 mkw). Na pewno kilka sztuk wysokich tui, ale tylko przy krótszym boku, żeby tworzyły jedną zieloną ścianę, jakieś proste, ale koniecznie drewniane mebelki i to tyle Very Happy

A co do nasadzeń w ogródkach to trzeba uważać bo pod ziemią jest tylko folia i papa, a pod nią hala garażowa, w umowach jest mowa o możliwości nasadzenia niskiej roślinności, z płytkim układem korzeniowym.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lip 30, 2011 21:18    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Jak dziś trzoszkę przestało lać widziałem jak lotna brygada wróbli zajadała się ziarnami trawy z jednego ogródka. Hmm. Ja bym tam jakiś strach na wróble postawił, albo pilnował, bo trawnik jak wyrośnie może okazać się lekko łysawy miejscami. Ciekawe kto już w "D" trawkę posadził? Zdaje się, że ktoś tam o tym wspominałSmile
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 9:09    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Niucek napisał:
Ciekawe kto już w "D" trawkę posadził? Zdaje się, że ktoś tam o tym wspominał


Masdaa Hyhy
2581636
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 15:47    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

hahaha tak tak ja, ale się uśmiałam z tego opisu o wróbelkach Very Happy
dobrze,że gęsto posadzona i że była niedroga Wink
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Wto Sie 02, 2011 21:48    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

http://www.e-mieszkanie.pl/a/7137,pomysl-na-balkon
z tu gdyby ktoś chciał zabudować balkonik Wink (o ile można;P )
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Sie 03, 2011 8:08    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

Ja chcę zabudować ale z samego szkła. Fajnie to wygląda, dobrze odgradza a jak się chce to szyby są rozsuwane. Jeszcze kwestia tego ile to kosztuje.
2581636
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Śro Sie 03, 2011 11:15    Temat postu: Re: Balkon, taras, loggia, ogródek - pomysły na aranżację

djwest napisał:
Ja chcę zabudować ale z samego szkła. Fajnie to wygląda, dobrze odgradza a jak się chce to szyby są rozsuwane. Jeszcze kwestia tego ile to kosztuje.


Ja też chciałam,ale może w przyszłym roku zrobię sobie "oranżerię" Wink
Niestety jest to raczej duży koszt... Kiedys szukałam i podliczyli mi 9tys za 2pary drzwi od stropu do stropu, rozsuwane... Także może 2 albo 3 lata to poczeka... Sad
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama