portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 19:16    Temat postu: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Obserwując, jak niektórzy (powtarzam - niektórzy) mieszkańcy Starej/Nowej Cegielni traktują mieszkania w budynkach wielorodzinnych, myśląc, że gdy wydali 200, 300 czy 400 tysięcy złotych na mieszkanie, to mogą robić w nim i wokół niego wszystko - to jest to przerażające. Żeby daleko nie szukać - auta zaparkowane na podjazdach dla wózków, chodnikach, wjazdach do hal garażowych czy przez niektórych debili (bo niestety inaczej ich nazwać nie można) na drodze pożarowej.

Rozumiem, że jest problem z miejscami parkingowymi, ale 50 metrów dalej jest ogromny parking od centrum handlowego, gdzie można bez problemu na noc zostawić auto! Jest też ogrodzony, strzeżony parking płatny - sąsiadujący z osiedlem - dla bardziej wymagających. Ale nie, auto musi stać pod samą klatką, a kobiety z wózkami niech chodzą na około.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia


Ostatnio zmieniony przez MTN-Szczecin dnia Mon Aug 13, 2012 20:22, liczba edycji: 2
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 19:29    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Na szczęście straż miejska i policja ma już uprawnienia do karania takich cwaniaków ... wystarczy postawić znak zakaz zatrzymywania się ... jak ktoś się nie stosuje to wzywa się któryś z powyższych patroli i po sprawie. Wstyd
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 19:40    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Racja. No i zostają jeszcze pewne specyficzne naklejki na szybę, które ciężko zdrapać Very Happy Nie jestem raczej ich zwolennikiem, ale niektórym się zdecydowanie należą!
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 19:55    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Trzymajmy się kupy, kupy nikt nie ruszy Hyhy
2581636
aaa189 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Lut 15, 2011 17:18
Posty: 50
Skąd: szczecin

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 21:19    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Niestety straż miejskia ani policja nie reaguja na takie sygnały (wiem, bo kiidys zglaszalam, nikt sie nie zainteresowal). a niektorzy jakby mogli to najchetniej zaparkowaliby we wlasnym salonie (szkoda, ze sie nie da). jak przywiezli mi materialy budowlane to kilku takich "inteligentnych" zaparkowalo auta na drodze pozarowej, samochod dostawczy nie mogl podjechac na osiedle,a ja musialm wszystko to targac dluzsza trasa.
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 7:33    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Wlasnie to parkowanie gdzie sie da tez mnie strasznie wkurza.
Przed zakupem mieszkania pytalam sie w biurze jak to jest z miejscami parkingowymi i czy beda jakies kolo budynku E. Zostalo mi powiedziane ze to droga pozarowa i bedzie zakaz parkowania no chyba ze na nascie minut.
A niestety jest tak obstawione ze ladwno samochod osobowy sie zmiesci. Mam nadzieje ze ktoregos dnia przyjedzie woz strazacki (do falszywego alarmu oczywiscie) i wszystkim tym baranom ladnie przerysuje boki.
Moze ci ludzie nie zdaja sobie sprawy, ale szczegolnie w przypadku budynku E gdzie nie ma garazu podziemnego ludzie musza chociaz na pol godziny podjechac pod blok zeby rozladowac materialy budowlane.
A poza tym, nie po to wybudowano wieksza ilosc miejsc garazowych zeby ludzie oszczedzali i ich nie kupowali. Wiekszosc dostanie kredyt na to lacznie z mieszkaniem. A miejsca na osiedlu powinny byc przeznacozne dla naszych gosci. Bo w koncu od czasu do czasu ludzie beda nas odwiedzac i gdzie maja niby zaparkowac? Zalamany
Ja sama nie mam jeszcze auta, a mimo to zdecydowalam sie na miejsce parkingowe bo jak wreszcie kupie auto to przynajmniej bede miala gdzie postawic Very Happy
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 8:28    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

jump85 napisał:
Mam nadzieje ze ktoregos dnia przyjedzie woz strazacki (do falszywego alarmu oczywiscie) i wszystkim tym baranom ladnie przerysuje boki.


Niestety ... a szkoda ... w Polsce straż nie może tak robić Smile W USA jest tak że jak hydrant jest zastawiony to mają prawo Ci z autem wszystko zrobić a nawet zniszczyć. Przydało by się i to u nas. Z tego co widziałem na planach to przed naszym blokiem czyli blokiem E będzie 5 miejsc parkingowych dla gości. Patrząc podczas dojazdu pozastawiana drogę SC to zaraz pewnie pozastawiają go tamci mieszkańcy pomimo że mają przy wjeździe swój parking.
2581636
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 9:30    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

To jak to bedzie. W razie koniecznosci (odbukac), strazacy beda biegali przez cale osiedle z sikawkami. To jest jakies chore. A moze by szlaban postawic Very Happy
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 9:55    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Cytat:
To jest jakies chore. A moze by szlaban postawic Very Happy


Szczerze mówiąc to podczas rozmowy z Panią z Maronu wyszła propozycja żeby zamknąć osiedle dla ludzi z zewnątrz. Propozycja właśnie była żeby zrobić szlabany wjazdowe, ale co to da skoro sami mieszkańcy nie dbają o drogę przejazdu i zastawiają przejazdy, druga sprawa jest taka że SGI chyba specjalnie zrobiło mało miejsc postojowych na zewnątrz żeby kupować miejsca postojowe w garażu podziemnym.
2581636
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 10:43    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

djwest napisał:

Szczerze mówiąc to podczas rozmowy z Panią z Maronu wyszła propozycja żeby zamknąć osiedle dla ludzi z zewnątrz. Propozycja właśnie była żeby zrobić szlabany wjazdowe, ale co to da skoro sami mieszkańcy nie dbają o drogę przejazdu i zastawiają przejazdy, druga sprawa jest taka że SGI chyba specjalnie zrobiło mało miejsc postojowych na zewnątrz żeby kupować miejsca postojowe w garażu podziemnym.

Ja myslalam raczej o szlabanie wjazdowym do uliczki pozarowej prowadzacej pod budynek E ( i nie dawac kluczy/pilotow tym w bloku zdaje sie C co parkuja pod klatkami)
A jesli chodzi o miejsca postojowe to chyba nie do konca wina SGI taka jest dzisiejsza moda ze buduje sie garaze podziemne, chodzi o jak najefektywniejsze zagospodarowanie przestrzeni. Nie wyobrazam sobie wielkiego parkingu pomiedzy budynkami. Znaczy wyobrazam bo na moim obecnym osiedlu tak zdrobili, czyli zaadaptowali boisko do gier - namalowali linie i kto by sie przjmowal gdzie dzieciaki beda grac Evil or Very Mad
Wracajac do tematu to w Mieszkania_z_widokiem wogole nie zrobili parkingow a miejsca w hali garazowej kosztuja 30tys. zl Wstyd
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 13:15    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Ze szlabanami to by była przesada, bo problemu nie stwarzają goście spoza osiedla - tylko sami mieszkańcy, więc to by problemu niestety nie rozwiązało. Żeby daleko nie szukać to chociażby na Osiedlu Glinki do każdego mieszkania w pakiecie trzeba było kupić miejsce postojowe w hali, wszędzie jest ten problem. Szczerze, to nie chciałbym żeby na osiedlu był jakiś wielki plac wypełniony autami, bo wtedy musiałby być zamiast istniejącej zieleni czy placów zabaw! Po prostu trzeba stawiać auta trochę dalej (chociażby na parkingu od centrum handlowego albo ogrodzonym parkingu płatnym obok osiedla - jak ktoś ma taką potrzebę), korona z głowy nikomu nie spadnie jak 50 czy 70 metrów się przejdzie. Niestety, czasem trzeba ponosić pewne kompromisy.

Decydując się na mieszkanie w bloku wielorodzinnym trzeba się dostosować do zasad tam panujących, to nie to samo co własny domek, na własnej działce, gdzie panuje zasada "róbta co chceta".

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 13:29    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Niestety nie każdy to rozumie i nie każdy potrafi się dostosować do warunków panujących na nowych osiedlach tylko robią co chcą nie zważając na jakość osiedla a przy tym samym wystawiają sobie świadectwo. Niestety taka polska mentalność i pod tym względem szybko do europy nie wejdziemy Kwasny
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Sob Lip 23, 2011 14:54    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Ale to nie dotyczy tylko bezmyślnego parkowania, ale także ingerencji w estetykę budynków, np. poprzez montaż wielkich anten poza barierkami balkonu, montaż krat, zabudowa balkonów czy zmiana koloru okien - a zdarzają się nawet takie absurdalne przypadki. Niektórzy nie rozumieją, że to są elementy elewacji i są to części wspólne. Rozumiem jak ktoś częściowo zasłania balkon przy pomocy jakiejś trzciny czy słomy, ale już kolorową (niebieską czy czerwoną) plastikową osłoną, zupełnie nie pasującą do niczego, albo banerem reklamowym jakiejś firmy (jak na SC w budynku C) to jest to już grube nieporozumienie, nie mówiąc o łamaniu zasad.
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 11:46    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

matko nie mogę tego czytać, po co to tak narzekać zanim się ludzie powprowadzali dajcie spokój, jak kury na grzędzie. Ja się bardzo cieszę,że nie wykupiłam miejsca parkingowego, samochód całe swoje życie stoi na dworzu i żyje.

Gdyby nie parking przy Starej Cegielni, wtedy bym myślała czy wydać te 15tysięcy...
Tak zawsze jest alternatywa i dla nas mieszkańców i dla naszych gościSmile
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 15:08    Temat postu: Re: Bezmyślne parkowanie samochodów na osiedlu, uszkodzenia, itd

Racja. Ja już wczoraj chciałem coś napisać, ale się opamiętałem. Chyba to i lepiej. A tak naprawdę to sewer wywalil dwa razy błąd, więc trzeci raz już nie próbowałem. Ludzie opamiętajcie się, bo zaraz zrobimy z naszego osiedla zakład karny. Wiadomym jest, że są ludzie z kulturą i bez i od tego nie uciekniemy, ale nie bądźmy tacy zapobiegliwi zawczasu. Co ma być to będzie, a co będzie czas pokażeRazz
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama