portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 16:52    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

No ja też na to liczę Smile Na razie jeżdżę sobie na mieszkanie i oglądam Smile Patrzę i się zastanawiam co ja jeszcze mogę tu pozmieniać Smile
2581636
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 18:50    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

djwest napisał:
Na razie jeżdżę sobie na mieszkanie i oglądam

Ja niestety na razie oglądam jedynie mmsy od męża z naszego mieszkanka. Dopiero na koniec sierpnia będę je podziwiać na żywo i już się nie mogę doczekać Smile Na szczęście wszystko już wcześniej wybraliśmy i nie mamy problemu czy coś zmieniać, czy nie Smile
2492294
marekadamczak 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 07, 2012 13:45
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 14:27    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

MTN-Szczecin napisał:
Flower-ska napisał:
czy mozna gdzieś zrobic projekt łazienki za darmo, bez zobowiązywania się do zakupu płytek w danej hurtownii?

Jak już pisałem parę tygodni temu, dzięki kuponowi można zrobić bezpłatną wizualizację (to nie projekt) w Hiperze. Poszedłem do działu projektowania z jakimś swoim wstępnym pomysłem na łazienkę, wybranymi płytkami (chodź nie wiedziałem jeszcze które gdzie mają być), wiedziałem jaką dużą chcę kabinę, jaką głęboką pralkę, co technicznie bezproblemowo (i w którym miejscu) można zainstalować i na podstawie tego wszystkiego po jakiejś godzinie, może półtorej dostałem kilkanaście "zdjęć" (screenów) na mojego maila, kilka stron wydruków, kalkulację ile których płytek zostało "zużytych", koszt, nawet wagę płytek (ok 500 kg). To o czym piszemy nie ma nic wspólnego z projektem i projektowaniem, to po prostu wizualizacje. Ale najważniejsze, że ułatwiają podjęcie decyzji i później robotę ekipie, która to będzie wykonywać. Projektowanie z prawdziwego zdarzenia, na które składa się zwykle kilka spotkań, rozmowy o potrzebach, preferencjach, stylu życia przyszłych użytkowników - to wszystko niestety musi trwać i kosztować. Ale jak ktoś ma chodź trochę pomysłu na łazienkę to, to powinno wystarczyć! Aha, i do niczego się nie zobowiązywałem, nikt mnie nie prosił o jakąś kaucję, także śmiało mógłbym zamówić płytki gdzie indziej, tylko po co skoro w Hiperze były w najkorzystniejszej cenie (przynajmniej te moje)... Zresztą nie zamówiłem od razu, tylko po chyba 2 tygodniach od odebrania tych wizualizacji. Mam nadzieję, że trochę pomogłem tym opisem Very Happy


Witam.
Przypadkowo trafiłem na forum Starej Cegielni i przeczytałem o projektowaniu łazienek w salonie w Szczecinie. Uważam że sprawa dotyczy również mnie i postaram się co nieco sprostować.

Projektowanie u projektanta "prywatnego" kosztuje z tego co wiem 80-200 zł za m2. Fakt - projektant dobierze wtedy wszystko włącznie z farbami, gniazdkami, dekoracjami etc., uczestniczy w wybieraniu płytek, często też za dodatkową opłatą prowadzi nadzór nad budową.
Proszę przemnożyć podaną kwotę przez powierzchnię np. 10m2 - ile to daje?

Wykonuję aranżacje łazienek m.in: w budynkach SGI Stara Cegielnia. Mogę spokojnie stwierdzić, iż moi Klienci wychodzą z głową pełną wiedzy o przyszłej łazience, z kompletną wizualizacją, rozplanowaniem i zaprojektowaniem pomieszczenia. W trakcie budowania pomieszczenia omawiam z każdym Klientem wiele istotnych szczegółów, które mają wpływ na późniejsze użytkowanie łazienki, jak efektowne ułożenie płytek, minimalizowanie odpadów w postaci docinek, ergonomia, komunikacja, rozmieszczenie sanitariatów, podłączeń wod-kan, niezbędnych mebli, zabudów koniecznych i dekoracyjnych, obwodów oświetlenia głównego, umywalkowego i ambientowego LED..
Jestem w stałym kontakcie z mistrzami glazurniczymi, którzy pomagają swoją praktyczną radą w razie trudnych tematów do rozwiązania.

W moim salonie a także u konkurencji za projekt jest pobierana opłata 200 zł. Ogół Klientów mając na uwadze otrzymane materiały, uważa tę kwotę za niewygórowaną, utrzymuje się ona niezmiennie od czterech lat i mam przyjemność być współtwórcą niejednej łazienki na Państwa Osiedlu. W Bokaro honorujemy kupony rabatowe SGI.

Proszę wyjaśnić swoją definicję "projektowania" konkretnego pomieszczenia, jakim jest łazienka, byłbym wdzięczny. Szczególnie w konkretnych niedużych łazienkach Osiedla - ciekaw jestem czego brakuje wg. Pana Moderatora w mojej pracy.

Reasumując Drogi Panie Moderatorze: Znam bardzo dobrze projektantów z salonu o którym mowa w cytacie, jesteśmy w ciągłym kontakcie zawodowym jak i prywatnym. Znam również ich prace. Ocenia----> Klient.
Proszę najpierw sprawdzić ofertę aranżacji w innych salonach w Szczecinie, a nie robić antyreklamę nam wszystkim Wink

Pozdrawiam Pana.
Marek Adamczak
Salon Łazienek Bokaro Szczecin
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 19:20    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

marekadamczak napisał:
Projektowanie z prawdziwego zdarzenia, na które składa się zwykle kilka spotkań, rozmowy o potrzebach, preferencjach, stylu życia przyszłych użytkowników - to wszystko niestety musi trwać i kosztować. Ale jak ktoś ma chodź trochę pomysłu na łazienkę to, to powinno wystarczyć! Aha, i do niczego się nie zobowiązywałem, nikt mnie nie prosił o jakąś kaucję, także śmiało mógłbym zamówić płytki gdzie indziej, tylko po co skoro w Hiperze były w najkorzystniejszej cenie (przynajmniej te moje)... Zresztą nie zamówiłem od razu, tylko po chyba 2 tygodniach od odebrania tych wizualizacji. Mam nadzieję, że trochę pomogłem tym opisem


Nawet nie wiedziałam, że w Hyperze robią projekty za darmo. Dla mnie to mimo wszystko są handlowcy skoro nie pobierają nawet kaucji za projekt. Poza tym, że prywatnie jestem projektantem, również pracuję w miejscu gdzie klienci chcą wszystko za darmo. Na kompletny projekt składają się również wizualizacje, więc proszę się nie dziwić, że nie otrzymał Pan PROJEKTU.
Nikt nie chce pracować za darmo.

Projekt u projektanta nie musi być drogi, ja oferuję od 25zł/m² i nie oznacza to, że moje projekty są słabe bądź nie kompletne. Po prostu po ludzku wiem ile to kosztuje pracy i że 80zł/m² a nawet 200zł/m² to można zawołać przy willi gdzie klient sobie życzy głośniczki w toalecie, podświetlane schodki, ... , itd co powoduje, że sam projekt elektryki zajmuje wiele godzin (nie chodzi tu o dostosowanie cen do grubości portfela klienta, tylko o realną ilość pracy poświęconej projektowi- w zależności od stopnia skomplikowania, oraz np.nadzoru projektowego itd.)
Większość ludzi nie stać na drogie projekty, dlatego z nich rezygnują i czasami błędnie uważają, że potrafią wszystko samemu zaprojektować Wink najlepiej.




Tak zupełnie z innej beczki, czy ktoś z sąsiadów ma godnego polecenia FACHOWCA do zamontowania drzwi prysznicowych?
Moich zaufanych posłałam w świat i teraz biadolę z tego powodu Wink
Może być nawet sąsiad/sąsiadka jak ma wiertarkę do kafli Wink
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 19:30    Temat postu: łźnk

jamajka222 napisał:
A ja mam pytanko ile czasu u państwa zajęło kafelkowanie całej łazienki?

2dni Smile z założeniem listw styrodurowych i wymurowaniem cokołu pod brodzik.
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 21:12    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

w Hiperze nie robią projektów za darmo. koszt to 200 zł, odejmowany przy zamówieniu płytek. chyba że ktoś od ręki zamawia płytki to juz za ten projekt nie płaci. mozna zmieniać wersje w tej cenie kilka razy, ja miałam robione 3 warianty płytek i robiły mi 3 rożne osoby, w tej cenie 200 zł.
rzeczywiscie mozna "ominąć" to płacenie, bo oni nie mówią " teraz prosze isc zapłacić", tylko informują o tym na początku, i to zalezy od uczciwości klienta czy zapłaci czy nie, bo nikt tego nie sprawdza.
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 23:05    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

Aaa to trochę zmienia postać rzeczy, pogubiłam się w tych różnych wiadomościach, wydawało mi się że ktoś napisał, że nie płacił -nie ważne.

To dobrze, że chcą te 200zł zaliczki za projekt, już myślałam że są fra... tacy naiwni ;P
Wink
może Pani może polecić jakiegoś fachurę bo zachlapuję całą łazienkę bez tych drzwi Zdegustowany Wink
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 5:21    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

Masdaa napisał:
Aaa to trochę zmienia postać rzeczy, pogubiłam się w tych różnych wiadomościach, wydawało mi się że ktoś napisał, że nie płacił -nie ważne.

To dobrze, że chcą te 200zł zaliczki za projekt, już myślałam że są fra... tacy naiwni ;P
Wink
może Pani może polecić jakiegoś fachurę bo zachlapuję całą łazienkę bez tych drzwi Zdegustowany Wink


tak jak pisałałm, oni nie zaczynają projektu po okazaniu opłaty. tylko go robią, a płaci sie na koniec u sprzedawców.
jeżeli się nie zapłaci, to tez tego nie wychwycą - ale generalnie ludzie płacą. akurat moja koleżanka robi tam projekty (rzeczywiście jak piszesz nie jest ani architektem, ani projektantem).
zresztą sama tam robiłam wizualizację i cały projekt.

jeżeli chodzi o polecenie fachowca, od wstawienia drzwi do kabiny - to nie mam kogo polecić. kiedyś czytałam reklamy Spec - Glas, z Bagiennej - i wynikało, że oni robią takie drzwi, jak również je wstawiają.
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 18:07    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

Zrozumiałam o co chodzi za pierwszym razem-dziękuję.
Dziękuję również za info co do montażystów Very Happy
marekadamczak 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 07, 2012 13:45
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 17:42    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Flower-ska napisał:
właśnie zależałoby mi na takiej wizualizacji i kilku pomysłach aranżacji. ale i w Bokaro i w Hiperze, chcą konkretów i szczegółów wyposażenia, tłumaczyłam że mam sprecyzowane ustawienia sprzętów oraz kolorystykę łazienki, ale nie ma szans na określenie się do konkretnej kolekcji płytek tak na 100 %, bo jest za duży wybór. oczywiście podstawa to KASA, w Bokaro 200 zł płatne przed spotkaniem, a w Hiperze to pan z działu projektowania chciał nawet pieniądze z góry tydzień przed spotkaniem.


NieprawdaSmile W Bokaro wymagamy głównie wybrania konkretnej kolekcji płytek do projektu.
Klient nie musi mieć przygotowanego wyposażenia ani ustawienia. Tym zajmujemy się na miejscu. Jeżeli takowe ma juz zakupione lub upatrzone prosimy o podanie typów aby umieścić je w budowanym pomieszczeniu.
Kolejna nieprawda - 200 zł przed spotkaniem - zaliczka jest płatna przed projektem, w dniu spotkania.
Podstawa to KASA? Zapewniam iż zdarzały sie przypadki prób ulotnienia się Klienta po wykonanej usłudze z projektem w ręku. Dlatego jeszcze kiedy pracowałem w Hiperze stworzyliśmy regułę zaliczki. Nikogo to nie dziwi, a jednakSmile
marekadamczak 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 07, 2012 13:45
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 17:55    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Cytat:
marekadamczak napisał:
Projektowanie z prawdziwego zdarzenia, na które składa się zwykle kilka spotkań, rozmowy o potrzebach, preferencjach, stylu życia przyszłych użytkowników - to wszystko niestety musi trwać i kosztować. Ale jak ktoś ma chodź trochę pomysłu na łazienkę to, to powinno wystarczyć! Aha, i do niczego się nie zobowiązywałem, nikt mnie nie prosił o jakąś kaucję, także śmiało mógłbym zamówić płytki gdzie indziej, tylko po co skoro w Hiperze były w najkorzystniejszej cenie (przynajmniej te moje)... Zresztą nie zamówiłem od razu, tylko po chyba 2 tygodniach od odebrania tych wizualizacji. Mam nadzieję, że trochę pomogłem tym opisem


Z całym szacunkiem to napisał Moderator - nie jaSmile

Cytat:
Projekt u projektanta nie musi być drogi, ja oferuję od 25zł/m² i nie oznacza to, że moje projekty są słabe bądź nie kompletne. Po prostu po ludzku wiem ile to kosztuje pracy i że 80zł/m² a nawet 200zł/m² to można zawołać przy willi gdzie klient sobie życzy głośniczki w toalecie, podświetlane schodki, ... , itd co powoduje, że sam projekt elektryki zajmuje wiele godzin (nie chodzi tu o dostosowanie cen do grubości portfela klienta, tylko o realną ilość pracy poświęconej projektowi- w zależności od stopnia skomplikowania, oraz np.nadzoru projektowego itd.)


Masdaa - rozumiem że 25zł dotyczy m2 powierzchni całkowitej okładziny ceramicznej, 80-200zł/m2 ------> miałem na myśli pole powierzchni posadzki.
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 19:52    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

marekadamczak napisał:
Kolejna nieprawda - 200 zł przed spotkaniem - zaliczka jest płatna przed projektem, w dniu spotkania.


ok. może niefortunnie to sformułowalam. w Bokaro oczywiście zaliczkę placi się przed projektem w dniu spotkania.
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 22:18    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

powinnam dać gwiazdkę od 25zł* Very Happy metr kwadrat a nie m3
TeDeUm 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Wrz 15, 2012 22:40
Posty: 17
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 23:16    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

Czy ktos z Panstwa Sasiadow moze polecic dobrego glazurnika?

Mialem pecha... moj majster sknocil robote koncertowo i bylem zmuszony podziekowac Jegomosciowi zanim doprowadzilby do wiekszych strat.

Szukam teraz jego nastepcy.

Czy macie moze kogos, kto rzetelnie podchodzi do roboty? Fajnie byloby, gdyby nie mial akurat zbyt duzo pracy i mogl zajac sie robota u mnie (okolo tydzien - najwiecej to czekanie az wylewka bedzie uprzejma wyschnac).

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i porade.
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 13:42    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplan

Swojego mogę na 100% polecić- ale czy ma wolne terminy - nie mam pojęcia.Ja czekałem w kolejce 4 miesiące - ale to było latem.

A do najtańszych nie należy
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama