portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 13:21    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Wydaje mi się, że raczej nikt na to nie pójdzie. Dlatego warto wybrać sobie jakieś kafelki i wtedy pójść i zrobić projekt by się ostatecznie upewnić, że to właśnie te jedyne Laughing
_________________
"Ten kto nie zgadza się na świat, nie buduje na nim domu..."
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 0:19    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Flower-ska napisał:
czy mozna gdzieś zrobic projekt łazienki za darmo, bez zobowiązywania się do zakupu płytek w danej hurtownii?

Jak już pisałem parę tygodni temu, dzięki kuponowi można zrobić bezpłatną wizualizację (to nie projekt) w Hiperze. Poszedłem do działu projektowania z jakimś swoim wstępnym pomysłem na łazienkę, wybranymi płytkami (chodź nie wiedziałem jeszcze które gdzie mają być), wiedziałem jaką dużą chcę kabinę, jaką głęboką pralkę, co technicznie bezproblemowo (i w którym miejscu) można zainstalować i na podstawie tego wszystkiego po jakiejś godzinie, może półtorej dostałem kilkanaście "zdjęć" (screenów) na mojego maila, kilka stron wydruków, kalkulację ile których płytek zostało "zużytych", koszt, nawet wagę płytek (ok 500 kg). To o czym piszemy nie ma nic wspólnego z projektem i projektowaniem, to po prostu wizualizacje. Ale najważniejsze, że ułatwiają podjęcie decyzji i później robotę ekipie, która to będzie wykonywać. Projektowanie z prawdziwego zdarzenia, na które składa się zwykle kilka spotkań, rozmowy o potrzebach, preferencjach, stylu życia przyszłych użytkowników - to wszystko niestety musi trwać i kosztować. Ale jak ktoś ma chodź trochę pomysłu na łazienkę to, to powinno wystarczyć! Aha, i do niczego się nie zobowiązywałem, nikt mnie nie prosił o jakąś kaucję, także śmiało mógłbym zamówić płytki gdzie indziej, tylko po co skoro w Hiperze były w najkorzystniejszej cenie (przynajmniej te moje)... Zresztą nie zamówiłem od razu, tylko po chyba 2 tygodniach od odebrania tych wizualizacji. Mam nadzieję, że trochę pomogłem tym opisem Very Happy

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 7:03    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

właśnie zależałoby mi na takiej wizualizacji i kilku pomysłach aranżacji. ale i w Bokaro i w Hiperze, chcą konkretów i szczegółów wyposażenia, tłumaczyłam że mam sprecyzowane ustawienia sprzętów oraz kolorystykę łazienki, ale nie ma szans na określenie się do konkretnej kolekcji płytek tak na 100 %, bo jest za duży wybór. oczywiście podstawa to KASA, w Bokaro 200 zł płatne przed spotkaniem, a w Hiperze to pan z działu projektowania chciał nawet pieniądze z góry tydzień przed spotkaniem.
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 8:59    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Ja w Hiperze płaciłam po projekcie, ale odjęli mi to od płytek w późniejszym czasie, bo miałam kupon z SGI, więc wyszło i tak za darmo. Poza tym i tak bym tam kupiła, bo cena moich płytek była w bardzo dobrej cenie. Tyle, że ja już wiedziałam jakie chce. Ale z góry nic bym nikomu nie płaciła!
_________________
"Ten kto nie zgadza się na świat, nie buduje na nim domu..."
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 9:27    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

A nie lepiej sobie samemu pomierzyć i zaprojektować niż płacić komuś ?
2581636
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 9:34    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

djwest napisał:
A nie lepiej sobie samemu pomierzyć i zaprojektować niż płacić komuś ?

lepiej. ale najwidoczniej brakuje mi takiego daru. jest tyle formatów i struktur płytek, ze co wizyta w sklepie to podoba mi się co innego. na szczęście, że przynajmniej kolorystyce jestem wierna. mam nadzieję podjąć wkońcu ostateczną decyzję i wchodzić z remontem, bo śniegi mnie zastaną. Very Happy
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 9:51    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Jeśli masz kolor ... to przemyśl sobie jaki styl Ci się podoba i poszukaj projektów w internecie. Nie jest to aż takie skomplikowane, a potem satysfakcja jaka Smile
2581636
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 9:57    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

djwest napisał:
Jeśli masz kolor ... to przemyśl sobie jaki styl Ci się podoba i poszukaj projektów w internecie. Nie jest to aż takie skomplikowane, a potem satysfakcja jaka Smile

chyba wypaliłam się aranżując moje obecne mieszkanie. rzeczywiście pokombinuję coś jeszcze sama, złożę zmówienie na płytki i nie będzie juz odwrotu od podjetej decyzji.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 10:03    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Ja od miesiąc wybieram płytki i co chwila coś zmieniam, największy problem to taki że mojej żonie często coś z rąk leci Rotfl i muszę wziąć płytki monolityczne żeby odpryski się nie robiły Laughing ale już mam wszystko wybrane i jesteśmy w końcu zadowoleni, teraz czekam na uruchomienie kredytu i jazda Hyhy

Na pewno dasz radę Very Happy
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 11:59    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Jeśli faktycznie usługa zrobienia wizualizacji jest niewystarczająca, bo trzeba tam mieć już w głowie jakiś swój pomysł + wybrane płytki + sprzęty (wielkości i rozmieszczenie) to pozostanie wpisać w google np. "projektowanie łazienek szczecin" i zlecić projekt, wtedy dostaniesz kilka wstępnych koncepcji (wizualizacji) i twoim zdaniem najciekawszą będziecie wspólnie z projektantem rozwijać, wedle zasady "od ogółu do szczegółu". Ale to niestety kilkaset złotych musi kosztować, nikt za darmo tego nie zrobi. Mi to nie było potrzebne, bo wiedziałem czego oczekuję i co chcę mieć, co mi się podoba, ale czasem wydanie dodatkowych np. 500 zł na coś, na co będziesz patrzeć codziennie przez np. 10 lat nie jest aż takim głupim pomysłem, jak by się mogło początkowo wydawać.
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
DominikaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 21:14
Posty: 15
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 17:47    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

ganski napisał:
DominikaD napisał:
U mnie prawie miesiąc... Wszystko zależy od fachowców, moi chyba mieli jakąś inną robotę po południu...


No sory ty masz 200m2 tej łazienki aby tyle zeszło




Nie, 5m2... No przecież mówię, że zależy od fachowców Smile No jeszcze gres położyli w korytarzu i kuchni w tym czasie Smile
DominikaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 21:14
Posty: 15
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 18:04    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Rzeczywiście w Bokaro chcieli 200 zł, ale wlicza się to w cenę przy zakupie płytek u nich. Trzeba jednak mieć wybraną jedną, konkretną kolekcję, każda zmiana to kolejne 200 zł. A z rabatem z SGI płytki (a także fugi itp.) wychodzą u nich korzystnie, taniej niż np. w Leroy... Ja nie chciałam czekąć na projektanta (nie miał terminów w najbliższym czasie) i postawiłam na prostotę (dwie ściany w beżu, dwie w brązie, a między nimi jeden pionowy pas płytek ozdobnych). Wyszło ładnie, a jak miałabym wybierać ponownie, to zrobiłabym jeszcze prościej Smile. Co do ustawienia nie było dużego wyboru, przy 5 m2 od razu było wiadomo, gdzie będzie wanna, a gdzie umywalka Smile.

Ale mam inne pytanie, może ktoś zna (i poleca) kogoś, kto robi ładne blaty pod umywalkę, takie dłuższe z szafką i przykrywające też pralkę?
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 13:23    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Ma już ktoś z sąsiadów wykończoną łazienkę? Może ktoś się pochwali zdjęciami ? Smile Nasza już prawie zrobiona Smile
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 15:46    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

angela_k napisał:
Ma już ktoś z sąsiadów wykończoną łazienkę?


Tak, ja mam Smile nowy styl ... betonowe ściany a w miejscu gdzie ma być brodzik mam 50kg kleju do płytek Hurra

HEHEHEHE czekam ponad miesiąc na uruchomienie kredytu, będą jaja jak mi po tym czasie powiedzą że nie przyznajemy Smile
Wtedy usłyszycie w wiadomościach o zdesperowanym kliencie banku który wpadł w szał w placówce Smile
2581636
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 16:30    Temat postu: Re: Łazienka - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Oj sąsiedzie... na pewno nie będzie tak źle Wink
_________________
Pozdrawiam
2492294
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama