portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 22:01    Temat postu: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Dzielmy się wiedzą, radami, pomysłami co do wyglądu i ergonomii naszych przyszłych kuchni - zarówno mebli, zabudów kuchennych, jak i sprzętów. Szczególnie wiedza osób, których kuchnie są w trakcie realizacji jest mile widziana Very Happy Wizualizacje również mile widziane Very Happy
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 22:13    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Nasza kuchnia się już robi Smile Zamawialiśmy w Dekor Meble. Brałam pod uwagę jeszcze jedną firmę, ale w Dekorze przypasowały nam kolory frontów, boków i mieli te blaty które chcieliśmy. Mam nadzieję, że fajnie to wyjdzie.
Jeśli chodzi o AGD, to mamy już wszystko wybrane i będziemy zamawiać przez internet, gdyż bardziej się opłaca.
2492294
DominikaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 21:14
Posty: 15
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 22:40    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Witam sąsiadów,
a jaki jest czas oczekiwania na realizację w Dekor Meble? I czy znacie kogoś, kto już u nich robił kuchnię i był zadowolony?

U mnie kuchnia na pewno będzie biała na wysoki połysk (fronty), plus blat w kolorze jasnego drewna... Kształt U, do tego wąski "murek" - ścianka z regipsu, nieco "oddzielająca" część kuchenną od pokojowej. Górne szafki do samego sufitu.
Myślę też o płycie na ścianę, w kolorze blatu - zamiast tradycyjnych kafli. Za płytą indukcyjną wtedy szyba. Nie zdecydowałam się jednak jeszcze na wybór wykonawcy kuchni, każdy, kogo pytałam, miał do swojego wykonawcy zastrzeżenia... Może sąsiedzi coś polecą.
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 23:41    Temat postu: KUCHNIA ATLAS

Nawiązując do wątku w innym temacie,odpowiadam na pytanie o kuchnie ATLAS.
Wstępny kosztorys bez sprzętów wyniesie mnie prawie 15tys, ale to chyba bez rabatu, poza tym naniosłam parę zmian...

Kuchnia zabudowana lodówka, piekarnik w wysokiej szafce, do tego wiszące szafki 45,60,45 a wyspa z nadwieszonym blatem 2x120cm Very Happy wszystko na wysoki połysk jak już mówiłam.
Oglądałam tą kuchnie przedwczoraj w salonie na Wojska Polskiego i jestem zachwycona! Shocked Very Happy
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 23:55    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

aah i zapomniałam dodać:
blaty sosna szampańska
płyta indukcyjna znajdować się będzie na wyspie, nad którą mam nadzieję zawiśnie okap Elica-star Rolling Eyes
DominikaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 21:14
Posty: 15
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 22:17    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

A co na ścianie nad szafkami kuchennymi? Bo zakładam, że nie kafelki?
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 12:41    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

A na ścianie, płyta szklana w kolorze jasnego różuSmile
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Sob Cze 25, 2011 22:26    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Nawet nie wiem jaki jest czas realizacji w dekor Meble gdyż my zamawialiśmy kuchnię w maju, a chcemy żeby była gotowa w połowie sierpnia (myślę, że się uwiniemy z podłogami, malowaniem itp żeby można było ją montować) Smile
Nie znam nikogo , kto u nich robił kuchnię. Na razie jestem spokojna, gdyż nasza kuchnia wydaje mi się tak prosta, że powinna wyjść dobrze Smile Koszt kuchni bez AGD to jakieś 8300zł.
Dla męża najważniejsze były ciche domykania itp, a dla mnie aby szafki były dość pojemne Smile
Pomiędzy szafkami nie chcemy płytek i zastanawiam się czy lepsza będzie farba, czy fototapeta...
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 22:20    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Czy ktoś wie może jak wygląda sprawa z instalacją okapów ? Chcę zrobić okap kominowy z rurą pociągniętą do jednego z dwóch otworów wentylacyjnych. Jest taka możliwość czy nie można ? Nie wiem jak u Was wygląda ale u mnie są np dwie kratki wentylacyjne Hyhy
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 22:35    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Jedna kratka jest właśnie do wyciągu, czyli np. wentylacji mechanicznej, tam ma być wetknięta rura od wyciągu kuchennego, a druga to zwykła grawitacyjna wentylacja, jak w każdej kuchni czy łazience.
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 14:14    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

A czy wolno instalować mechaniczny wyciąg?
_________________
"Ten kto nie zgadza się na świat, nie buduje na nim domu..."
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 19:23    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

jamajka222 napisał:
A czy wolno instalować mechaniczny wyciąg?


Skopiowane z instrukcji użytkowania lokalu mieszkalnego, które otrzymali wszyscy mieszkańcy podczas odbioru mieszkań:

Okapy kuchenne.
Dla potrzeb kuchni w budownictwie wielorodzinnym, zaleca się montowanie okapów kuchennych pracujących na tzw. obiegu cyrkulacyjnym powietrza (bez wywiewu powietrza na zewnątrz budynku), a zapewniających podczyszczanie powietrza tzn. wytrącanie tłuszczy i wyłapywanie zapachów poprzez filtry zamontowane w okapach. Ten rodzaj okapów nie pociąga za sobą zwiększonych kosztów ogrzewania z tytułu wywiewu na zewnątrz budynku dużych objętości podgrzanego powietrza, oraz nie wprowadza zakłóceń w pracy w istniejącym systemie wentylacji zarówno grawitacyjnej jak i mechanicznej.
Pomieszczenia stanowiące kuchnie oraz aneks kuchenny do pokoju dziennego wyposażone są w dodatkowy kanał wentylacji grawitacyjnej, do którego dopuszcza się bezpośrednie podłączenie okapu kuchennego. Okap kuchenny powinien być podłączony do kanału wentylacyjnego z zastosowaniem klapy zwrotnej zapobiegającej cofaniu się powietrza z kanału. Klapy zwrotne stanowią wyposażenie nowoczesnych okapów kuchennych.
W przypadku zamontowania okapu pracującego w trybie obiegu cyrkulacyjnym powietrza ( bez włączania w kanał wentylacyjny ) zaleca się zaślepienie dodatkowego kanału znajdującego się w pomieszczeniu.
UWAGA:
W pomieszczeniach kuchennych wyposażonych w pojedynczy kanał wentylacji grawitacyjnej zabrania się włączania do nich okapów kuchennych.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 22:28    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Niucek napisał:
Skopiowane z instrukcji użytkowania lokalu mieszkalnego, które otrzymali wszyscy mieszkańcy podczas odbioru mieszkań:


Super Pytam bo jeszcze nie odebrałem mieszkania więc nie posiadam takiej instrukcji Hyhy
2581636
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Śro Lip 20, 2011 19:30    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

No może się komuś przydać- do końca lipca jest promocja w Whirpool na sprzęt do zabudowy - przy 5 sztukach parę złotych można przyoszczędzić- Ja grzebałem 2 tygodnie i komplet do zabudowy znalazłemza mniej niż 5 K PLN i tylko troszku problemów z rejestracją ( przedłużenie gwarancji na 5 lat gratis)

Jak ktoś zainteresowany to kontakt na priva - w sprawie szczegółów - ale do poniedziałku mnie niet więc chyba lepiej pogrzebać samemu
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Lip 20, 2011 19:54    Temat postu: Re: Kuchnia - czyli gdzie, za ile i jak ją najlepiej zaplanować

Witam,

mam namiary na stolarza, który robił mi kuchnie od razu ze sprzętem. Jedynym problemem był kontakt ponieważ pochodzi on spod poznania, ale w dobie komórek i maili jakoś sobie z tym poradziłem. Ciekawostką może być to, że na przykład w castoramie za dokładnie taką samą kuchnie bez sprzętu chcieli tyle i le ja zapłaciłem już ze sprzętem Laughing Ale przynajmniej dobry projekt mi zrobili Twisted Evil
Jak ktoś chce namiary proszę o wiadomość na priva.

Pozdrawiam.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama