portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 8:29    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

No a co jeśli chcę mieć tv w 2 pokojach ?
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Pon Maj 30, 2011 20:16    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Nie do końca się chyba precyzyjnie wyraziłem. Chodziło mi o to, że najprawdopodobniej w odróżnieniu od SC nie będzie obok siebie gniazd dwóch operatorów, tylko jedno działające w zależności od podpisanej umowy z daną firmą. Ilość natomiast jest zaznaczona na rzucie mieszkania, tylko z tego co widzę, są 2 rodzaje "załącznika nr 1" - jeden ma naniesioną instalację elektryczną (gniazda, włączniki, wypusty) i inst. wod-kan drugi nie ma. Mi to e-mailowo SGI dosyłało na moją prośbę. Z tego co odczytałem z tego projektu to TV było x2, natomiast internetowe x1. Ale mogę się mylić, najlepiej samemu na swoim konkretnym przypadku sprawdzić.
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 13:14    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Mam mieszkanie na parterze ... czy to prawda że mieszkający na parterze mogą negocjować stawki ? Ktoś mi ostatnio mówił że kiedyś tak było że mieszkający na parterze płacili mniej za prąd czy to za ogrzewanie.
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 21:06    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

W przypadku prądu i indywidualnego opomiarowania (licznik elektryczny) piętro raczej nie ma znaczenia. Tym bardziej że nie ma ogrzewania elektrycznego.

W przypadku ogrzewania, wiem, że w spółdzielniach, gdzie są podzielniki (nie liczniki) jest jakiś, współczynnik, który uwzględnia położenie mieszkania na kondygnacji pierwszej (parter) i ostatniej. Nie wiem czy w przypadku indywidualnego opomiarowania (indywidualnych liczników) takie coś występuję. Chodzi o to że mieszkańcy pięter "środkowych" są hipotetycznie ogrzewani przez sąsiadów z góry i dołu, a mieszkańcy skrajnych kondygnacji nie mają takiej możliwości. Stąd minimalne zmniejszenie opłat (np. pomnożenia zużycia x 0,95).

Inna sprawa to czynsz, w którym jest opłata np. dźwigowa, spotkałem się że mieszkańcy parteru, płacili, np. połowę miesięcznej stawki, tzn, np. zamiast 6 zł, tylko 3 zł - jako że potencjalnie mniej korzystają z windy.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 21:12    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

MTN-Szczecin napisał:
Inna sprawa to czynsz, w którym jest opłata np. dźwigowa, spotkałem się że mieszkańcy parteru, płacili, np. połowę miesięcznej stawki, tzn, np. zamiast 6 zł, tylko 3 zł - jako że potencjalnie mniej korzystają z windy.


Dobre i to, mam nadzieję że inni nie będą mieli nic przeciwko takiemu rozwiązaniu Smile Jeśli tak to trudno.
2581636
pieknyolek 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Śro Mar 13, 2019 12:55
Posty: 347
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 08, 2019 14:50    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosz

Serdecznie zachęcam do odwiedzania strony https://www.pb-reklama.pl/oferta-szczegoly-3.html
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama