portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 20:57    Temat postu: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Witam,

już niedługo każdy z Nas będzie musiał podpisać indywidualną umowę z dostawcą energii. Zastanawiam się ile będą wynosić opłaty i jak będzie wyglądać stawka za zużycie energii. Aktualnie dostawcą w miejscu gdzie mieszkam jest Enea i wygląda to następująco:
    Energia czynna 1kWh = 0.2518 netto (średnie zużycie to 153 kWh/mc + 22% VAT = 47 PLN)
    Składnik zmienny stawki sieciowej 1kWh = 0.1452 netto (średnie zuzycie 153 kWh/mc + 22% VAT = 27 PLN)
    Opłata przejściowa 1mc = 6.14 PLN
    Opłata abonamentowa 1mc = 2.15 PLN


Zastanawiam się czy możemy wybierać dostawców i jak u nich wyglądają powyższe stawki.

Pozdrowka.
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 9:18    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Wlasnie poszperalam troche w internecie i znalazlam fajny kalkulator:
http://www.totalmoney.pl/porownaj/pierwszykrok/prad/5920/home/1
A do kiedy od odbioru mieskzania taka umowe trzeba podpisac.
Bo chyba nie odlacza nam pradu zaraz po otrzymaniu kluczykow Rotfl
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 9:36    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Hej,

No wlasnie z tego co slyszalem nie bedzie pradu dopoki kazdy nie podpisze indywidualnej umowy Shocked
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 10:15    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

No to jest jakis smiech na sali Evil or Very Mad
A jak sprawdzimy sprawnosc instalacji elektrycznej przy odbiorze?
Wiem ze u kolezanki na innej budowie przez jakis czas byl podlaczony prad z budowy.
Najlepiej byloby sie zapytac kogos ze Starej Cegielni, albo kogos kto dzis odwiedza budowe W mur
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 10:39    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Witam,

z tego co wiem to w momencie odbioru moga podlaczyc prad do sprawdzenia. Pozniej niestety juz go nie bedzie dopiki nie podpiszemy umowy. Dla pewnosci skontaktowalbym sie jeszcze z SGI na ten temat.

W poniedzialek zadzwonie i sie dopytam.

Pozdrowka.
Buba12 
   

Początkujacy


Wiek: 47
Dołączył: Nie Mar 06, 2011 18:29
Posty: 7
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 14:53    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

marionetti2 napisał:
Hej,

No wlasnie z tego co slyszalem nie bedzie pradu dopoki kazdy nie podpisze indywidualnej umowy Shocked


hej,

Masz całkowitą rację, w SGI tak mi właśnie powiedziano że prąd będziemy mieli tylko podczas odbioru, potem musimy podpisać umowę z ENEA, a to trwa podobno parę dni zanim podłączą.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 21:06    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Czy może ktoś z Was orientuje się, czy umowę na dostawę energii to musimy podpisać z Enea czy mamy kogoś do wyboru, bo jak wiadomo i na tym rynku jest konkurencja Smile
2581636
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 22:04    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Hej,

z tego co pobierznie spojrzałem to RWE Stoen nie wydaje się być jakoś specjalnie konkurencyjny wobec Enei.

Tak na dobrą sprawę zastanawiam się jaką taryfę wybrać ewentualnie w Enei. Dość ciekawą opcją jest taryfa Dzień i Noc gdzie tańszą energię mamy nie tylko od 22-6 rano ale również od 13-17. Oczywiście w zależności kto jaki tryb życia prowadzi Smile
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 11:55    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

marionetti2 napisał:
Dość ciekawą opcją jest taryfa Dzień i Noc gdzie tańszą energię mamy nie tylko od 22-6 rano ale również od 13-17. Oczywiście w zależności kto jaki tryb życia prowadzi Smile

Czy nie chodzi ci raczej o taryfę Ciepły Dom, a nie Dzień i Noc?
http://www.enea.pl/img/energia_dom/ceny_od_1_stycznia_2011.pdf
pozdrawiam
2492294
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 12:02    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Hej,

Tak faktycznie masz rację. Jakiś zły dzień mam, dużo baboli Confused

Pozdrawiam
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 12:06    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Każdy może mieć gorszy dzień Smile

Powiedzcie, jak to jest z ogrzewaniem? Czy też osobno musimy podpisywać umowy? Za wodę też?
I jeszcze jedno pytanko... jakiego dostawcę internetu polecacie? Chcemy tylko internet i telewizję, bez stacjonarnego telefonu.
2492294
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 12:10    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

Witam,

Z tego co wiem woda i ogrzewanie także są opomiarowane indywidualnie także osobna umowa potrzebna jest również w tych wypadkach.

Jeśli chodzi o internet to w moim przypadku jeden z dostawców zrobił podłączenie tylko w sypialni a mi pasuje, żeby mieć zarówno w sypialni jak i w salonie także do wyboru mam pozostałych dwóch. Ja zastanawiam się nad UPC ale jeszcze nie analizowałem tego szczegółowo.

Pozdrowka
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 12:56    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

marionetti2 napisał:

Jeśli chodzi o internet to w moim przypadku jeden z dostawców zrobił podłączenie tylko w sypialni a mi pasuje, żeby mieć zarówno w sypialni jak i w salonie także do wyboru mam pozostałych dwóch.

Hej,
To ja mam takie pytanka:
- gdzie mozna sie dowiedziec jak przylacza sa zrobione?
- kto jest trzecim operatorem, bo jak kiedys odwiedzlaam Stara Cegielnie to mowili, ze rozporwadzone jest UPC i Multimedia?

Natomiast co do energii, to taryfa Cieply Dom o ktorej wspominalas ma rzeczywiscie tansza energie w nocy:
- 8 kolejnych godzin sposrod 9-ciu (22:00-07:00)
- 2 kolejne godziny sposrod 4-ech (13:00-17:00)
Takze albo trzeba miec dobry timing, albo specjalnie nie zrobi roznicy jesli my mamy centralne ogrzewanie.
A poza tym zawsze mozna zmienic, ale nie czesciej niz co 12 miesiecy Smile
Pozdrawiam Kwadratowy
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 13:03    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

marionetti2 napisał:
Ja zastanawiam się nad UPC ale jeszcze nie analizowałem tego szczegółowo.


Ja osobiście biorę UPC, teraz mam od kilku lat i nie jest najgorzej, płacę 128 zł za 25mega i kablówka z dekoderem HD i nagrywarką ... wątpię żeby taką prędkość dała multimedia, wychodzi jakoś koło 33 za neta i 88 za kablówkę a do tego modem z ruterem wifi. Mam tylko małe ale do UPC że mam niby 25 mega le nigdy nie doszedłem do takiej prędkości nawet po wyłączeniu antywirusa i wszystkich programów spowalniających. Mimo wszystko jestem jak na razie zadowolony, no chyba że multimedia to przebije to pogadamy. Zastanawia mnie jeszcze ten fakt rozmieszczenia gniazdek. Muszę to obejrzeć Smile
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 23:56    Temat postu: Re: Enea, RWE Stoen (energia) - z kim podpisać i ile to kosztuje

angela_k napisał:
I jeszcze jedno pytanko... jakiego dostawcę internetu polecacie? Chcemy tylko internet i telewizję, bez stacjonarnego telefonu.


Co do szczegółów oferty z mogą się różnić ceną, dostępnością w zależności od lokalizacji. Tzn. w jednej części miasta Multimedia może oferować coś lepszego niż UPC, a u nas może być na odwrót. Trzeba poczekać co nam zaoferują. Very Happy

W Starej Cegielni mieszkańcy mieli 2 gniazdka, jedno z naklejką UPC, drugie Multimedia. W zależności z kim podpisali umowę na poszczególne usługi - to gniazdko było w pełni funkcjonalne, aktywne. Drugie czekało na ew. zmianę decyzji co do operatora i wtedy trzeba ew. wypiąć z niego kabelek i wpiąć do drugiego.

U nas z tego co się orientuję ma być jedno gniazdko, działające jakby na dwóch operatorów. W jednej ze ścian korytarza z kolei jest skrzyneczka (wbudowana w ścianę, nisko przy podłodze - tylko drzwiczki widać) po której otwarciu można zmienić dostawcę tych usług. Oczywiście będzie to działać jeśli będzie z nim umowa i regulowane płatności. Bardzo dobre rozwiązanie.

Ilość gniazd w mieszkaniu jest z kolei zawarta w projekcie mieszkania, opisuje to załącznik nr 2, czyli "opis standardu wykonania inwestycji". Nie ma tych gniazd ani więcej, ani mniej niż w projekcie. W moim mieszkaniu i chyba we wszystkich tych mniejszych, ok. 50 metrowych jest jedno gniazdko, najczęściej w mniejszym pokoju. Jest technologia wifi, więc więcej raczej nie potrzeba Very Happy

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama