portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 20:41    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Mąż wysłał maila z zapytaniem jak tam usuwanie usterek w naszym mieszkaniu i oto odpowiedź:
Z informacji jakie uzyskałem od Działu Realizacji Inwestycji usterki przez Pana zgłoszone są usuwane, a planowany odbiór na 1.07 powinien przebiec bez zastrzeżeń.

Zobaczymy jutro ... Wink
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 21:06    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

A ja tak jak ostatnio pisałem ostatnio ... napisałem że zauważyłem uszkodzenia itd miało być zrobione i nie jest ... wiecie jaką dostałem odpowiedź ????

ECHO !!!

Zły bardzo miło ze strony SGI że tak zareagowało na moje zapytanie ... i to kierownik sprzedaży Smile

We wtorek odbiór ... zobaczymy co poprawili Hyhy
2581636
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 21:16    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Oczywiście podzielę się informacjami jak poszedł nasz odbiór.
Mąż jest dość sceptyczny , ja wierzę że jednak poprawili to co trzeba i jutro odbiór przebiegnie bez problemu. No chyba że mój tato wynajdzie kolejne usterki Wink
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 23:11    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Życzę powodzenia Rotfl
2581636
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 11:26    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

My już po odbiorze Smile Nie mieliśmy za bardzo uwag, to co mężowi nie pasowało , zrobili Smile
2492294
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 14:51    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

do angela_k
czy byly jakieś usterki, których usunięcie będzie wymagało dłuższego czasu?
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 14:55    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Podpisaliśmy protokół bez usterek. Myślę, że pomogło to, że mąż wcześniej zobaczył i zgłosił usterki developerowi.
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Nie Lip 03, 2011 19:32    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Ja atakuję odbiór mieszkania we wtorek ... mam nadzieję że pójdzie za pierwszym podejściem Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
2581636
SGI-Baltis 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Mar 09, 2010 13:38
Posty: 35
Skąd: Szczecina

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 13:10    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

djwest napisał:
angela_k napisał:
W piątek będzie nasz odbiór i już się nie mogę doczekać Smile Myślę , że uwagi które zgłosił mąż zostaną usunięte.


Żeby się sąsiadka nie zdziwiła jak nie będzie to zrobione Smile Ja zgłaszałem babole budowlane 2 tyg temu .... wczoraj pojechałem pomiary sobie porobić i dalej nic nie jest ruszone, a gniazdka w ścianie wyglądają tragicznie, 3 równo a 4 krzywo i niżej Laughing śmiechu warte ... oczywiście życzę Wam żeby wszystko było ok. Ja co prawda odbiór mam za tydzień ale jak do tej pory nic w sprawie mojego zgłoszenia nie zrobili to nie sądzę żeby ktoś się tą sprawą zainteresował.


Dotychczas na Nowa Cegielnia odbyły się 44 odbiory lokali. Z tej liczby 23 lokali nie posiadało usterek a dla 21 klienci zgłosili usterki.
To są parametry typowe i zazwyczaj około 50% odbiorów jest usterkowych.
Najczęstsze usterki dla Nowej Cegielni to: porysowane szyba, pęknięty tynk, regulacja okien.
Niestety budowa to rękodzieło, a fachowcy lubią zrobić kleksa pomimo dozoru.
SGI będzie egzekwować naprawy od wykonawców, więc Pani Sąsiadka może być spokojna.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 13:14    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Dobry wpis ... cieszę się bardzo Hyhy Mam nadzieję że z moim mieszkaniem będzie tak samo Hyhy Tzn że będę w tych które przy odbiorze nie posiadają usterek Smile
2581636
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 21:49    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

My dziś już po odbiorze. I już po wizycie w Castoramie, pierwsze materiały wykończeniowe już są na miejscu. Pojutrze wchodzą fachowcy. Wszystko co zgłosiłem zostało przed odbiorem naprawione, więc niech się przyszli sąsiedzi nie martwią na zapas. Pozdrawiam.
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Pon Lip 04, 2011 22:17    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

djwest napisał:
Mam nadzieję że z moim mieszkaniem będzie tak samo Hyhy Tzn że będę w tych które przy odbiorze nie posiadają usterek

Na pewno będzie dobrze Smile
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 12:33    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Wszystko było w miarę ok ale i tak znalazłem kilka rzeczy które trzeba poprawić ... więc kolejne spotkanie za dwa tygodnie Hyhy

Na razie i tak nie mam uruchomionego kredytu na wykończenie więc nie spieszy mi się Rotfl
2581636
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Lip 06, 2011 6:57    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

do djwest;
tzn że mieszkanie nie zostało odebrane i odbiór nastapi dopiero po usunięciu usterek za 2 tygodnie?
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Lip 06, 2011 8:10    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Tak właśnie ... czekam na uruchomienie kredytu na remont więc nie pali mi się do płacenia Smile ogólnie były to pierdoły do poprawy ale jednak wolę te dwa tygodnie poczekać, czas mnie nie goni Hyhy a te rzeczy które zgłaszałem wcześniej że są źle zrobione to zostały poprawione, więc jeśli ktoś jeszcze nie miał odbioru a zauważył jakieś niedoróbki to niech wcześniej zgłosi je ... nie będzie się potem frustrował że coś ma źle zrobione, poważniejsze rzeczy będą usunięte a zostaną drobnostki do poprawy co skróci późniejszy odbiór Zawstydzony
2581636
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama