portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 14:43    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

A cóż to za cisza na forum ... nikt nie odbiera mieszkania żeby coś napisać Hyhy No chyba że są po odbiorze tak zafascynowani że nie mają już czasu dla nas oczekujących na ich wypowiedzi Zawstydzony
2581636
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 15:39    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Może reszta ma odbiory tak jak my, w lipcu Smile
I napisał sąsiad maila do SGI odnośnie niedoróbek?
2492294
ajz222 
   

Bywalec


Dołączył: Pią Kwi 15, 2011 9:15
Posty: 43
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 15:42    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Hehe dokładnie - coś tu ucichłoWink Pochwalcie się sąsiedzi, jak odebraliście, a jeśli komuś z Was się nie udało może ma jakieś uwagi dla przyszłych odbierających?
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 15:57    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Hej,

Ja mam odbior jutro. Dam znac co i jak

Pozdrawiam
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 16:01    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Cytat:
I napisał sąsiad maila do SGI odnośnie niedoróbek?


Tak,tak napisałem i szefunio sprzedaży powiedział że prześle do do kierownika z budowy czy jakoś tak i mają tym się zająć, ostatnio jak byłem to też myślałem że nie będzie jednak dwóch dostawców mediów jak mi mówiono wcześniej w SGI ale szefunio mówił że będzie Hyhy to że nie ma gniazdka to nie znaczy że nie będzie ... ufff bo akurat Multimedia szału w ofercie nie ma a od jakiegoś czasu mam UPC i nie jest źle, ale trzeba będzie chyba po negocjować. Co do internetu to są nie do przebicia. Ja płacę po rabacie nie całe 40 zł za 25Mb/s więc cenowo nie do przeskoczenia przez konkurencję co do tv to mogli by się bardziej wykazać fantazją.
2581636
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 21:26    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

No i odebrane Very Happy Protokół odbioru technicznego mieszkania oraz protokół wydania mieszkania podpisane. Nawet na siłę nie był bym nic wstanie jako zastrzeżenia w tym pierwszym dokumencie zgłosić, co mnie bardzo cieszy. Zresztą kilka tygodni temu "swój" odbiór robiłem, więc wiedziałem, że wszystko u mnie jest jak należy. Przyszłym sąsiadom życzę, żeby poszło im tak sprawnie, jak i mi i mieszkania były równie dobrze przygotowane do przekazania jak moje. A naprawdę nie należę do osób pobłażliwych i tolerujących nieład, niedoróbki i usterki.

I jeszcze kwestia opłat. Pojawiały się informacje, że prąd, woda, śmieci itd do czasu podpisania umów z dostawcami tych mediów są na koszt SGI. Opłaty te w wys. 0,19 zł/brutto/m2/dzień płacą właściciele dla dewelopera do momentu powołania przez naszą wspólnotę zarządcy lub administratora. Faktura przyjdzie pocztą. Także dla 50 metrowego mieszkania ten koszt to 285 zł./mies. Czyli podejrzewam mniej więcej tyle koszt czynszu z zaliczkami. Jest to dosyć standardowe rozwiązanie, nikt nikomu przecież nic za darmo nie daje, więc tym bardziej opłaca się teraz już wpuścić ekipę wykończeniową, żeby korzystała z mediów, bo i tak za nie płacimy.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
Last_Roman 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Wto Cze 21, 2011 22:37
Posty: 1
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 23:37    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Witam. Przyszły sąsiad z budynku "D". Piszę pierwszy raz, chociaż moja dziewczyna od dłuższego czasu śledzi wypowiedzi na forum. Myślimy, ze to dobrze wróży na przyszłość, że forumowicze wymieniają się istotnymi informacjami. Postanowiłem się uaktywnić z powodu kilku wątpliwości, które wydają mi się istotne. Jestem architektem i jakkolwiek nie mam uprawnień ani doświadczenia inspektora nadzoru, to mam jakieśtam doświadczenie jeśli chodzi m. in. o bieżące funkcjonowanie i remonty budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W zasadzie powinienem się odzywać dopiero po zapoznaniu z Kartą Gwarancyjną, ale ponieważ dzisiaj nie odebraliśmy mieszkania, jeszcze jej nie widziałem, a może ktoś z Was ma już jakieś przemyślenia.
Moje wątpliwości: Przy odbiorze można generalnie wyłapać różne wady (u nas poza jedną rzeczą drobiazgi) raczej drugorzędne; natomiast w przyszłości mogą (nie muszą, trzeba też do tego podejść spokojnie) ujawnić się wady istotne, np. kłopoty z zawilgoceniem czy wentylacją, stąd ważna jest sprawa gwarancji. Ponieważ nie znam treści Karty Gwarancyjnej, to może dmucham na zimne, ale spodziewam się tam raczej dużej ilości zapisów ułatwiających wygaśnięcie gwarancji. Niepokoi mnie też zapis w umowie przedwstępnej (paragraf 8, pkt 9) o zobowiązaniu do niewykonywania w okresie między odbiorem a umową przyrzeczoną: wyburzeń, przekuć, zmian przebiegu... bez zgody SGI. Może te zgody wydawane są bez problemu i wszystko jest ok, ale: 1. część ludzi może zlekceważyć wymóg zgody chcąc jak najszybciej zacząć swoją wykończeniówkę i (być może) szybko stracić gwarancję, 2. w przypadku braku zgody albo jej długiego negocjowania traci się czas, w którym możliwość prowadzenia robót jest b. ograniczona. Pozdrawiam.
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 23:48    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Last_Roman napisał:
Niepokoi mnie też zapis w umowie przedwstępnej (paragraf 8, pkt 9) o zobowiązaniu do niewykonywania w okresie między odbiorem a umową przyrzeczoną: wyburzeń, przekuć, zmian przebiegu... bez zgody SGI. Może te zgody wydawane są bez problemu i wszystko jest ok, ale: 1. część ludzi może zlekceważyć wymóg zgody chcąc jak najszybciej zacząć swoją wykończeniówkę i (być może) szybko stracić gwarancję, 2. w przypadku braku zgody albo jej długiego negocjowania traci się czas, w którym możliwość prowadzenia robót jest b. ograniczona.


Można oszaleć z tymi ich zastrzeżeniami!!! Gdzie te czasy gdy jak juz sie dostało mieszkanie to nikt nie ingerował w to co się w nim robi. Ja nie pamiętałam o tym zapisie i juz powoli przygotowałam się do remontu, a teraz musze wszystko dokładnie przeczytać by się dowiedzieć co moge a czego nie... Rolling Eyes
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 0:09    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Mieszkanie będzie "nasze" (z prawnego punktu widzenia) dopiero po podpisaniu umowy przerzeczonej i nie ma tu nic do rzeczy, że całość kwoty została już zapłacona.

Deweloperzy tak się właśnie zabezpieczają, że do momentu podpisania tej umowy u notariusza nie powinno się robić poważniejszych zmian (bo teoretycznie klient może jej nie podpisać, żądać zwrotu wpłaconych pieniędzy, i wtedy deweloper zostaje z przerobionym mieszkaniem). Ja się tego zupełnie nie obawiam, wiem że umowę podpiszę, wiem też, że do mieszkania nikt oprócz mnie nie ma dostępu, więc robię swoje i spokojnie czekam na termin u notariusza Very Happy

A co do obaw o utratę gwarancji, to jak np. za 2,5 roku zgłoszę, że nie mam prądu w gniazdku w sypialni, to wątpię, żebym usłyszał, że straciłem gwarancję bo przesunąłem odpływ w łazience o np. 20 cm w czerwcu (czyli przed umową przyrzeczoną), a nie dopiero w lipcu czy sierpniu (czyli po podpisaniu, kiedy mogę już to bez problemu zrobić). Nie dajmy się zwariować Very Happy

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Cze 22, 2011 20:33    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Witam,

jako, że robiłem nieoficjalny odbiór wcześniej to na oficjalnym nie miałem zbyt wielu pytań. Znalazłem niedokładności przy oknach gdzie listewki przymocowane na dole okien odpadały. Poza tym od strony zewnętrznej okien były niewielkie otwory na rogu parapetu przy elewacji to kazałem pozalepiać. Parapety były porysowane i dogadałem się z Panem Sebastianem, że poprawi mi je w przyszłym tygodniu mimo, że odebrałem mieszkanie bez usterek.

Aha, no i spory problem jaki zauważyłem to miejsce postojowe ma filar dokładnie w miejscu gdzie będą drzwi kierowcy, wcześniej tego nie zauważyłem no i miejsce postojowe do zamiany bo dla mnie ten fakt jest nie do zaakceptowania.

Poza tym poszło to dość sprawnie i o 11 miałem już klucze z powymienianymi wkładkami.

Pozdrawiam.
madi_em 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 31, 2011 14:01
Posty: 24
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 22:54    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Witam
My również po odbiorze i podpisaniu protokołu. Wychwyciliśmy parę usterek, generalnie większość z nich została naprawiona podczas odbioru i były to m.in.
- szczelina między skrzydłami okiennymi (widać było świat zewnętrzny) - zakleili
- uszkodzony termostat - wymienili
- sporawy uszczerbek na balkonie - zobowiązali się naprawić
- coś z dylatacją na balkonie - jakies nierówności - do naprawienia
- drobny uszczerbek w oknie kuchennym
- złamana oslona wywietrznika - wymienli o razu

Generalnie ok.
Najbardziej denerwujace jest to, że nie ma jak dojechać i niestety spory kawałek dzwigać.
I po wekendzie zaczyna się nam remont
DominikaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Maj 31, 2011 21:14
Posty: 15
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 23, 2011 23:00    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Po odbiorze, drobne wady (rysy na parapecie na balkonie, zarysowania na ramie okiennej itp.) przemiły pan Marcin zobowiązał się usunąć w ciągu 2 najbliższych dni, mimo, że podpisaliśmy protokół = bardzo sympatyczne podejście.
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Cze 26, 2011 9:14    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

mam pytanie do osób, które odebraly już mieszkania. jak wyglada temat małych usterek, czy zostały szybko naprawione tak jak SGI się zobowiązało?
odnosnie pouszkadzanych, popękanych ram okien, czy ramy będą powymieniane na nowe?
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 13:18    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

W piątek będzie nasz odbiór i już się nie mogę doczekać Smile Myślę , że uwagi które zgłosił mąż zostaną usunięte. Zastanawia minie tylko, co z tymi oknami. Mam nadzieję, że też będą w porządku i będziemy mogli podpisać protokół odbioru bez usterek Smile
2492294
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 13:55    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

angela_k napisał:
W piątek będzie nasz odbiór i już się nie mogę doczekać Smile Myślę , że uwagi które zgłosił mąż zostaną usunięte.


Żeby się sąsiadka nie zdziwiła jak nie będzie to zrobione Smile Ja zgłaszałem babole budowlane 2 tyg temu .... wczoraj pojechałem pomiary sobie porobić i dalej nic nie jest ruszone, a gniazdka w ścianie wyglądają tragicznie, 3 równo a 4 krzywo i niżej Laughing śmiechu warte ... oczywiście życzę Wam żeby wszystko było ok. Ja co prawda odbiór mam za tydzień ale jak do tej pory nic w sprawie mojego zgłoszenia nie zrobili to nie sądzę żeby ktoś się tą sprawą zainteresował.


Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy Hyhy
2581636
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama