portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 23:48    Temat postu: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Zapraszam do zapoznania się z przykładowymi materiałami dot. poprawnego odbioru własnego M.

Generalnie zasada jest taka, aby na co najmniej 4-6 tygodni przed formalnym odbiorem mieszkania, pojawić się w nim, z kimś kto ma wiedzę i doświadczenie w odbiorach, tak by ew. usterki, niedoróbki odpowiednio wcześnie zgłosić. Po to, aby do czasu formalnego, ustalonego wcześniej terminu odbioru, deweloper (bądź jego podwykonawcy) mogli je usunąć, poprawić.

Szkoda by było, gdyby w czerwcu, bądź lipcu, dopiero podczas tego odbioru zauważyć, że coś jest nie tak, i dopiero wtedy tracić czas (a może to być nawet kilka tygodni) na ich usunięcie przez dewelopera. Jako ostatni link podaję przykładowy zakres jaki wykonuje pewna firma specjalizująca się w odbiorach. Podałem celowo firmę spoza Szczecina, nie chcę robić reklamy, tylko przedstawić zakres prac, jaki powinna wykonać osoba "pomagająca" w sprawdzeniu mieszkania. Oczywiście nie musi być to specjalna firma, wystarczy zaprzyjaźniony inżynier, budowlaniec, umiejący posługiwać się łatą (najlepiej 2 metrową), poziomicą, kątownikiem budowlanym, miarką i kilkoma innymi przyrządami. Nie zaszkodzi także dobre oko i parę-paręnaście lat doświadczenia w branży.

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/odbior-mieszkania-od-dewelopera,132_4008.html

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/jak-wyegzekwowac-od-dewelopera-naprawe-usterek,132_2005.html

http://www.fachowyodbiormieszkania.pl/

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 23:55    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Zachęcam także do podawania informacji dotyczących waszych wstępnych odbiorów.

Czy coś było nie tak? Czy coś zgłaszaliście do poprawy? Czy są rozbieżności w stosunku do projektu (wymiary pomieszczeń, przebieg i rozmieszczenie instalacji)? Czy ściany, wylewki, sufity są równe? Szyby, parapety, drzwi zewnętrzne nie porysowane? Wentylacje oraz instalacje poprawnie wykonane? Co na to osoby, które pomagały sprawdzić poszczególne mieszkania, jakie miały zastrzeżenia?

Te informacje mogą być szczególnie pomocne tym, którzy na ostatnią chwilę będą wszystko sprawdzać - warto im podpowiedzieć, na co szczególną uwagę zwracać.

_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Śro Kwi 27, 2011 17:22    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

MTN-Szczecin napisał:
Generalnie zasada jest taka, aby na co najmniej 4-6 tygodni przed formalnym odbiorem mieszkania, pojawić się w nim, z kimś kto ma wiedzę i doświadczenie w odbiorach, tak by ew. usterki, niedoróbki odpowiednio wcześnie zgłosić. Po to, aby do czasu formalnego, ustalonego wcześniej terminu odbioru, deweloper (bądź jego podwykonawcy) mogli je usunąć, poprawić.

Dzięki za podpowiedź. Planowaliśmy iść na odbiór z fachowcem, ale faktycznie masz rację. Lepiej pójść wcześniej, żeby przy odbiorze nie było już usterek i jak najszybciej zacząć prace wykończeniowe Smile
2492294
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Śro Kwi 27, 2011 21:29    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Tym bardziej że w środku mieszkań wszystko jest już skończone (oprócz wyregulowania okien). Przynajmniej w moim tak już jest (i to od kilku tygodni). Są drzwi zewnętrzne, skrzynka z bezpiecznikami, wszystkie instalacje, jest już nawet słuchawka domofonuVery Happy. Mieszkanie jest już pomalowane ostatecznie na biało tak jak miało być, więc jak najbardziej takie wstępne odbiory można robić.
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:17    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

To u nas jak byliśmy 2 tygodnie temu, to były dziury połatane i mieszkanie jest pomalowane na biało (aż mnie oczy bolały). Niestety domofonu jeszcze nie ma, balkon też nie skończony, także prace u nas idą troszkę wolniej (chyba, że coś się zmieniło).
2492294
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sob Maj 21, 2011 21:08    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

czy ktoś z Państwa orientuje się, jakie zgodnie z normami powinny być spadki parapetów (wewnętrznych i zewnętrznych) oraz jaki powinien być spadek balkonu?
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 7:32    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Witam,

Ja właśnie jestem po nieoficjalnym odbiorze wykonanym z inspektorem budowlanym. W sumie nie doszukał się jakiś większych niedoróbek. Zwrócił uwagę przede wszystkim na:
    - niewyregulowane okna
    - ostry(niezeszlifowany) ocynk na barierkach balkonowych
    - drzwi wejściowe, w których nie ma jeszcze uszczelki. Przy okazji podpowiedział mi, że póki nie zamontują uszczelki to broń boże nie zdejmować folii bo drzwi się wypaczą
    - brak termostatów na kaloryferach. Przy okazji wspomniał żeby ich przypadkiem nie montować bo podczas remontu może dostać się do nich pył i będą ciężko chodzić


No i oczywiście ten nieszczęsny odpływ w łazience...

Jak sami widzicie jakichś strasznych niedoróbek nie stwierdzono. Wymiary pomieszczeń były prawidłowe, niestety nie można było sprawdzić elektryki i liczników ale to już przy oficjalnym odbiorze.
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 8:02    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

ja po każdej wizycie na budowie dopatruję się czegoś nowego. pewnie gdybym kupowałam teraz mieszkanie to było by łatwiej, bo brałabym to co maja. a tak to od roku chodze na budowe i ciągle jakieś niedoróbki. niby ciągle coś tam poprawiają, ale z różnym skutkiem to wychodzi. na chwile obecna już wiem, że za to co powinno być zrobione dobrze będe musiała drugi raz zaplacić, bo trzeba to poprzerabiac żeby móc popodłączac urządzenia w łazience. u mnie na chwilę obecną były krzywo powieszone grzejniki, poprawili to, a po tym poprawianu wiszą nierówno od sciany (inna odległość grzejnika od ściany na górze, a inna na dole ), tez ma być to poprawione. druga sprawa to pouszkadzane okna, tj.ramy okienne popekane, poobijane i po prostu zamalowane farbą. też to wielkorotnie zgłaszalam, ale nie chca tych ram powymieniać, będa zgłoszone do protokołu odbioru jako usterka.
jump85 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Wrz 13, 2010 10:48
Posty: 55
Skąd: Blok E

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 9:23    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Wlasnie w sprawie parapetow, w prawdzie tym w mieszkaniu sie nie przygladalam, ale zrocilam uwage na parapet na balkonie.
Jako ze bede mieszkac na ostatnim pietrze balkon jest zakonczony polscianka a nie barierka, a na niej znajduje sie parapet szerokosci ok 25cm.
Moja uwage przykul fakt ze byl strasznie pogiety i bylo widac laczenia, jakby nity o srednicy ok 3cm. Zapytalam sie czy parapet zostanie jakos wykonczony a Pan z budowy powiedzial ze nie, ze tak ma byc Evil or Very Mad
Normalnie smiech na sali, bo do tych zalaman mozna spokojnie z pol szklanki wody wlac i bedzie stala Confused
A jak to wyglada u was?
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 11:30    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Ja ostatnio jak byłem na budowie to już widzę że będą u mnie poprawki, radzę porządnie obejrzeć okna bo u mnie ktoś mało delikatny uderzył w ramę drzwi balkonowych i są szczerbione, wygląda na to że będą do wymiany. Poza tym sprawdźcie osadzenie puszek pod gniazdami i włącznikami świateł, ostatnio zobaczyłem że lekko wystawała przy wejściu do kuchni a jak dotknąłem to tynk zaczął odpadać (za płytko osadzona puszka) radzę też sprawdzić czy macie zaślepioną kanalizę bo u mnie raz jak byłem nie była zaślepiona i śmierdziało w mieszkaniu, a jak wiadomo świeże i mokre ściany nasiąkają takimi aromatami Smile
2581636
SGI-Baltis 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Mar 09, 2010 13:38
Posty: 35
Skąd: Szczecina

PostWysłany: Nie Maj 22, 2011 20:06    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

jump85 napisał:
Wlasnie w sprawie parapetow, w prawdzie tym w mieszkaniu sie nie przygladalam, ale zrocilam uwage na parapet na balkonie.
Jako ze bede mieszkac na ostatnim pietrze balkon jest zakonczony polscianka a nie barierka, a na niej znajduje sie parapet szerokosci ok 25cm.
Moja uwage przykul fakt ze byl strasznie pogiety i bylo widac laczenia, jakby nity o srednicy ok 3cm. Zapytalam sie czy parapet zostanie jakos wykonczony a Pan z budowy powiedzial ze nie, ze tak ma byc Evil or Very Mad
Normalnie smiech na sali, bo do tych zalaman mozna spokojnie z pol szklanki wody wlac i bedzie stala Confused
A jak to wyglada u was?

Prawdopodobnie chodzi Internaucie o opierzenie wykonane z blachy ocynkowanej.
Jeśli to opierzenie jest pokrzywione, uszkodzone to oczywiście podlega naprawie, wymianie.
Prosimy takie problemy zgłaszać do serwisu gwarancyjnego (serwis@sgi.pl). Jeśli mieszkanie nie było odebrane to należy na odbiorze wpisać odpowiednią uwagę w tej sprawie do protokołu.
Pracownicy na budowie nie są partnerami do rozmów z klientami. Niestety.
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 14:58    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Czy ktoś, kto ma za sobą taki własny odbiór może napisać na co jeszcze zwrócić uwagę?
Jeśli chcemy sprawdzić okna i drzwi balkonowe, czy klamki ma ten Pan, który zawsze nas prowadzi do mieszkania?
2492294
Flower-ska 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Mar 08, 2011 13:17
Posty: 163
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 13:11    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

u mnie klamki w oknach są od dawna. ale myslę, że Pan oprowadzający po mieszkaniu powinien mieć klamki, żeby sprawdzić czy okna dobrze się otwierają. u mnie był problem z uchylaniem okien, jeszcze nie zostało to wyregulowane.
MTN-Szczecin 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Śro Sie 04, 2010 23:28
Posty: 214
Skąd: NOWA CEGIELNIA, budynek D

PostWysłany: Śro Cze 08, 2011 19:51    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

Ja ok. 2 miesiące temu zrobiłem już taki wewnętrzny odbiór, wszystko zostało sprawdzone, a robiłem to tak wcześnie żeby dać czas deweloperowi na poprawki. Nie zostały tylko sprawdzone okna bo były niewyregulowane, były oklejone folią z obu stron i strasznie oblepione syfem. Także na tym formalnym odbiorze tylko okna i instalację elektryczną będę sprawdzał. Reszta była ok, nawet na siłę nie mógłbym nic wykazać. Inżynier, budowlaniec, którego znam od lat, do niczego nie był w stanie się przyczepić, co nie znaczy, że w poszczególnych mieszkaniach nie może być jakichś mniejszych czy większych niedoróbek.
_________________
Pozdrawiam. Marcin - moderator forum Nowa Cegielnia oraz Stara Cegielnia
angela_k 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Wto Sty 25, 2011 19:57
Posty: 160
Skąd: Szczecin - NC

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 7:42    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania - na co zwracać uwagę. Coś jest nie tak?

W weekend mój mąż z fachowcem zrobili taki wewnętrzny odbiór i niestety znaleźli jakieś niedoróbki. Szczególnie okna są w kiepskim stanie.
2492294
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama