portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Po zebraniu 13/06/2013
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Po zebraniu 13/06/2013

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 11:24    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Masdaa napisał:
Pani Agnieszko, pozwoli Pani, że nie skomentuję, akurat z Panią nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję. Jeżeli chce Pani mi coś przekazać związanego z dobrem wspólnoty,proszę z konkretymi sprawami.


Przede wszystkim uważam, że nie ma Pani możliwości wyboru osób, z którymi ma rozmawiać, z uwagi na pełnioną funkcję. Natomiast co do konkretnych spraw, to proszę zajrzeć do wcześniejszych postów, na które do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi...mam na myśli te "pierdoły", jak to Pani nazwała. I proszę o podanie adresu email do członków Zarządu.
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 11:40    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

agnpie napisał:
Przede wszystkim uważam, że nie ma Pani możliwości wyboru osób, z którymi ma rozmawiać, z uwagi na pełnioną funkcję. Natomiast co do konkretnych spraw, to proszę zajrzeć do wcześniejszych postów, na które do dnia dzisiejszego nie ma odpowiedzi...mam na myśli te "pierdoły", jak to Pani nazwała. I proszę o podanie adresu email do członków Zarządu.


To co Pani uważa na mój temat mało mnie interesuje. Nie powiedziałam, że z Panią nie rozmawiam tylko nie będę dyskutować.
Zadaniem członków wspólnoty jest między innymi "corocznie sprawozdania ze swojej działalności, zwoływania zebrania ogółu właścicieli co najmniej raz w roku, nie później niż w pierwszym kwartale (art. 30 ust. 1)."
Więc jeżeli mowa o sprawozdaniu, to przyjdzie na niego czas(i tak wcześniej będziemy informować o załatwionych sprawach), reszta spraw jest w toku załatwiania chyba nie muszę Pani informować krok po kroku do kogo dzwoniłam do kogo wysłałam maila. Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Masdaa dnia Thu Jun 20, 2013 12:38, liczba edycji: 1
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 12:37    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

W sprawach wspólnoty prosimy kierować maile pod adres: zarzadnc@gmail.com
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 20, 2013 12:53    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Ma Pani rację...nic Pani nie musi. Niech się Pani trzyma Ustawy o własności lokali...
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 8:57    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Witam,

wracając jeszcze do kwesti nowej umowy, w załączniku podsyłam obydwie wersje, tą z 2011 roku i 2012, do zapoznania dla Państwa.

Pozdrawiam,
Marcin
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 14:30    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Dlaczego została podpisana nowa umowa z Maronem? (pytanie do Zarządu). Nie jest to aneks, więc nie jest to ta sama firma, z którą podpisali Państwo pierwszą umowę. Z jakiego powodu zostały w niej zmienione niektóre zapisy? I dlaczego nic o tym nie wiedziliśmy?
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 15:20    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Cytat:
Dlaczego została podpisana nowa umowa z Maronem? (pytanie do Zarządu). Nie jest to aneks, więc nie jest to ta sama firma, z którą podpisali Państwo pierwszą umowę. Z jakiego powodu zostały w niej zmienione niektóre zapisy? I dlaczego nic o tym nie wiedziliśmy?


Umowa została zmieniona ze względu na zmianę formy prawnej ze S.C na Sp.z o.o.
Jest to krótko mówiąc przekształcenie spółki. Zmiana treści umowy nie świadczy zaraz o niczym złym, i proszę się nie doszukiwać żadnych przekrętów. Zresztą chce Pani wiedzieć jakie są różnice to polecam zapoznanie się z artykułami o przekształceniach SC w Sp.z o.o.
Czemu Państwo nie wiedzieliście ... nie wiem, ale to że ktoś o tym nie napisał na forum nie jest to też przestępstwem, nie działamy jako Zarząd na szkodę Wspólnoty Mieszkaniowej ani nie robimy nic przeciwko WM NC.
2581636
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 15:41    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Chyba się nie zrozumieliśmy...zapytałam, ponieważ ofertę na administrowanie naszą Wspólnotą złożyła firma Maron s.c. i rozumiem co tzn. przekształcenie Spółki, natomiast nie rozumiem dlaczego o tym nas nie informowano, tylko przypadkiem sie dowiedzieliśmy...została podpisana nowa umowa...to chyba ważne. Jeżeli coś się u nich wewnętrznie zmienia, to tymbadziej jest to dla nas istotne.
Jednocześnie uważam, że warunki, które zostały zmienione, a przede wszystkim koszt pokrycia ewentualnej awarii z funduszu remontowego, co wychodzi poza zakres zwykłego Zarządu. Fundusz remontowy jest dobrowolnie utworzony z przeznaczeniem na remonty, natomiast na wszelkie awarie są przeznaczone koszty konserwacji bieżącej. Tak czy owak, nie możecie Państwo sami decydować o wydatkach z funduszu remontowego, a tymbardziej udzielać pełnomocnictwa Maronowi do dysponowania nim.
Kolejną istotną sprawą jest stawka za wykonywane usługi tj. 0,57 zł/m2 powiększona o podatek VAT...skąd ten VAT? I o jakiej waloryzacji była mowa w poprzedniej umowie? To również wychodzi poza Państwa zakres, ponieważ to my określamy stawkę w uchwale.
Niczego się nie doszukuję, tylko zwyczajnie, chcę wiedzieć za co płacę.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 15:48    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Pozostaje jeszze kwestia nie wywiązywania się z warunków umowy tj. np. kotrola i nadzór nad firmami zatrudnionymi na naszym osiedlu...dają dużo do myślenia.
marekb_NC 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 13, 2013 14:24
Posty: 18
Skąd: 28/21

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 16:25    Temat postu: Po zebraniu 13/06/2013

Parę dni mnie nie było i widzę, że Pani dalej robi swoje. Jeżeli Panią interesują bardzo takie sprawy to proszę iść do siedziby Maronu i niech oni się wypowiedzą. Mam wrażenie, że Pani nie ma nic innego do roboty tylko pisanie na tym forum. Forum to nie jest biuro informacji turystycznej. Co za problem zadać te pytania firmie która za to wszystko jest odpowiedzialna ?
Nikt z nas nie robi problemu żeby odpowiadać na pytania mieszkańców ale Pani jest już po prostu męcząca. Nie osiągnęła Pani swojego zamiaru szybkiego przejęcia administrowania osiedlem i na siłę męczy Pani to forum i ludzi które je czytają. Naprawdę proszę zacząć zadawać pytania firmie Maron. Za to im płacimy, po to są żeby odpowiadać na takie pytania.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 19:20    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

marekb_NC napisał:
Parę dni mnie nie było i widzę, że Pani dalej robi swoje. Jeżeli Panią interesują bardzo takie sprawy to proszę iść do siedziby Maronu i niech oni się wypowiedzą. Mam wrażenie, że Pani nie ma nic innego do roboty tylko pisanie na tym forum. Forum to nie jest biuro informacji turystycznej. Co za problem zadać te pytania firmie która za to wszystko jest odpowiedzialna ?
Nikt z nas nie robi problemu żeby odpowiadać na pytania mieszkańców ale Pani jest już po prostu męcząca. Nie osiągnęła Pani swojego zamiaru szybkiego przejęcia administrowania osiedlem i na siłę męczy Pani to forum i ludzi które je czytają. Naprawdę proszę zacząć zadawać pytania firmie Maron. Za to im płacimy, po to są żeby odpowiadać na takie pytania.

Zaraz...przecież to Państwo podpisywali umowę...po co mi Maron do spowiedzi, ja pytam Państwa co podpisaliście. Maron to siebie w umowach zabezpieczył. Zatem oczekuję odpowiedzi na powyższe pytania od Państwa.
Bardzo proszę o zaprzestanie traktowania mnie jak konkurencję, tylko mieszkańca, który jak widać jest jedynie bardziej czujny na Państwa poczynania, a co za tym idzie...niewygodny dla Zarządu? Po co to?
Pofolgował sobie Pan, ale chyba już wystarczy...Reprezentuje Pan mieszkańców, więc proszę o trochę więcej powagi...
marekb_NC 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 13, 2013 14:24
Posty: 18
Skąd: 28/21

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 19:37    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

A jak długo jest Pani mieszkańcem naszego osiedla ? Jakoś wcześniej nie była Pani aktywna... Gdyby była Pani na jednym z zebrań wspólnoty z Maronem to słyszałaby Pani jak Pani Podgórska z Maronu wyjaśniała dlaczego została podpisana nowa umowa, a stara wypowiedziana i co się w niej zmieniło. Jeszcze raz powtórzę proszę zadać pytanie firmie Maron. Ciężko jest zadzwonić lub podjechać do siedziby ? Mam jeszcze do Pani pytanie o kamienice na ul. Montwiła. Czy Pani firma zajmuje się administracją lub jakąkolwiek działalnością tej nieruchomości ?
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 20:46    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Chyba się Pan trochę rozpędził...
marekb_NC 
   

Zaglądajacy


Wiek: 38
Dołączył: Sob Kwi 13, 2013 14:24
Posty: 18
Skąd: 28/21

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 20:49    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

agnpie napisał:
Chyba się Pan trochę rozpędził...


W jakim sensie ?
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 21:14    Temat postu: Re: Po zebraniu 13/06/2013

Przestało mi się bardzo podobać Pana podejście i zachowanie jako członka Zarządu...tylko tyle. Zapewniam, że tego nie przemilczę...
Odpowiedz do tematu Strona 12 z 14 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama