portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Kto chce odwołać zarządcę?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kto chce odwołać zarządcę?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ganski 
   

Forumowicz


Wiek: 56
Dołączył: Wto Cze 14, 2011 16:27
Posty: 187
Skąd: Szczecin- Warcisława 26/8-

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 17:04    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

djwest napisał:
Po to też między innymi Marcin chciał procentowy udział, że jak będzie 50/50 to przeważy udział procentowy


Sory za wtrącanie się - ale od kiedy można liczyć ilość głosów- nie przypominam sobie takiej uchwały( na 100%) liczy się tylko procentowy udział we wspólnej nieruchomości- i tylko taki.
Ilość lokali nie ma żadnego znaczenia - decyduje procent w nieruchomości - i tylko większość w powierzchni nieruchomości może zmienić firmę administrującą
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 17:26    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Uchwały zapadają większością udziałów liczonymi wg powierzchni lokalu...udziałami wg aktów notarialnych. Stąd Marcin potrzebował listy mieszkańców wraz z ich udziałami przypadającymi na dany lokal. Maron nie chce tego udostępnić...wiadomo dlaczego...natomiast to można spisać z ksiąg wieczystych.
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 9:17    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Cytat:

Maron nie chce tego udostępnić..


Nie chce udostępnić, bo nie chce być odwołany, ale tez dlatego, że to członkowie Zarządu (poza jednym) nie wyrazili zgody na przekazanie Marcinowi tych danych. Jest to czysta złośliwość z ich strony, bo można wszystko spisać ze wspomnianej wcześniej strony z księgami wieczystymi.
Zwłaszcza jedna Pani z Zarządu jest szczególnie aktywna na polu blokowania antymaronowych inicjatyw.

Żyjemy na osiedlu, które funkcjonuje jak słynne Alternatywy 4 - jedno zdanie Pani Jadzi z administracji i każdy siedzi cicho i robi co miał powiedziane.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 11:43    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

selir8 napisał:
Cytat:

Maron nie chce tego udostępnić..

Zwłaszcza jedna Pani z Zarządu jest szczególnie aktywna na polu blokowania antymaronowych inicjatyw.

Zgadza się...ta Pani to dobra znajoma Pani Podgórskiej...więc wiadomo o co chodzi...ta Pani na pewno nie reprezentuje właścicieli. Ale uważam, że to wszystko da się uregulować.
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 10:53    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Witam,

W związku z natłokiem informacji, które często pozostają niespójne pozwolę sobie nakreślić jak moim zdaniem wygląda problem z naszym Administratorem z punktu widzenie członka zarządu, a także mieszkańca osiedla.

Członek zarządu:

  • brak przejrzystości finansów - zarząd, chociaż ma do tego prawo nie ma samodzielnego dostępu do konta wspólnoty, przez co trudno jest monitorować stan naszych finansów. Osobiście nie wiem, jaka jest suma uzbieranych przez nas środków na fundusz remontowy, ile w ogóle mamy pieniędzy na koncie, jakie operacje są wykonywane z konta wspólnoty. Zarząd nie chce iść do banku i stworzyć osobnego konta wspólnoty, którym dysponowałby administrator, a zarząd miałby do niego wgląd, mimo, że ma do tego pełne prawo.
    Oczywiście finanse można kontrolować w siedzibie firmy, ale po tym jak mnie ostatnio potraktowali więcej tam nie pójdę, a tylko ja z całego zarządu starałem się rzeczywiście te faktury przeglądać, reszta robiła to dość spontanicznie, albo w ogóle.
  • do tej pory nie okazano mi faktur za kilka rzeczy zakupionych na osiedle
    Przez ostatni miesiąc przeglądając faktury natknąłem się na kilka ciekawostek:
  • pojawiające się faktury rzędu 50 zł za wymianę bezpiecznika ( i to tylko w przejrzanym pod tym kątem w kwietniu), zlecane przez Serwis-Bud w sobotę jako ekstra płatne i przez Serwis-Bud wykonywane. Na tą chwilę nie mam potwierdzenia od Maronu, że zgłosił to mieszkaniec naszej wspólnoty.
  • pojawiająca się faktura na usługę ksero rzędu 300 zł , bez informacji ile sztuk zostało skserowanych, co zostało skserowane. Tak na marginesie Maron posiada własne ksero, a obiąża nas za nie dodatkowo, czyli 0,57 groszy za administrowanie nieruchomością nie uwzględnia ksero(sic!). Jak to wyglądało przez 2 lata wstecz wolę pozostawić do Państwa refleksji.
  • Kontrowersyjne podejście do zgłaszania reklamacji do firmy SGI.
  • Maron posługuje się tytułem zarządcy nieruchomości, którym rzeczywiście jest, ale w sensie zawodowym, ponieważ posiada takową licencję, nie jest natomiast zarządcą NASZEJ nieruchomości, ponieważ mamy już Zarząd, który kieruje funkcjonowaniem wspólnoty.
    Tak na chłopski rozum wygląda to tak jakby pracownik w firmie twierdził, że ma większe prawa do decydowania o losach przedsiębiorstwa niż kierownik i manager. My jako wspólnota zleciliśmy im zarządzanie nią, ale przez to nie pozbawiliśmy się praw do posiadania zarządu. Zarząd zlecony w tym przypadku nie znosi praw i obowiązków zarządu właścicielskiego. Tytułując się zarządcą naszej nieruchomości i żądając przysługujących mu z tego tytułu praw Maron ogranicza naszą samodzielność i samorządność.
  • Na tej podstawie odmowa wydania dokumentów ( i nie ważne czy zarząd się na to zgodził czy nie) jest bezprawna, ponieważ nie są one ich właśnością. Zarząd powinien takie coś zgłosić do prokuratury, dlaczego tego nie robi? Nie mam zielonego pojęcia, Pani Jadwiga zadzwoniła do członków zarządu i namówiła ich aby nie zgodzili się na wydawanie mi tego dokumentu.
  • Maron od samego początku powinien zacząć współpracę z Zarządem od szkolenia dotyczącego podziału praw i obowiązków zarządu i administratora. Nic takiego nie zrobił, mało tego przez 2 lata wciskał nam ciemnotę, że tylko on może kierować tym co się dzieje na osiedlu, a zarząd jest po to żeby mieszkańcy czuli się bezpieczniej. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Zarząd jako mieszkańcy osiedla bardziej zadba o to, żeby nasze interesy zostały poszanowane, administrator jest po to, aby służyć mu radą, dbać o to żeby wszystko odbywało się w literze prawa itp. Nie liczmy na to, że firma zewnętrzna sama z siebie będzie o nas dbała. Jeśli mieszkańcy osiedla (zarząd albo właściciele) nie będą mieli możliwości szybkiego i sprawnego kontrolowania poczynań administratora, to możemy wiele na tym stracić.
  • uważam, że przez te 2 lata Maron powinien informować mieszkańców o tym, że planowane jest spotkanie zarządu, w chwili obecniej mieszkańcy jak wiadomo mają ograniczony dostęp do takich spotkań, w ogóle o nich nie wiedzą. Potem, raz w roku dochodzi do spotkania wspólnoty z zarządem i administratorem. Żali, niedomówień i tematów jest tak dużo, że nie wyrabiamy się z tym w ciągu 2 godzin.
  • wielce kontrowersyjnym tematem jest dla mnie fakt, że w zarządzie naszej wspólnoty zasiada wieloletnia koleżanka i dawna współpracownica firmy Maron. Nie chodzi tu stricte o bycie koleżanką, każdy ma prawo utrzymywać kontakty prywatne z kim chce, ale fakt bronienia przez tą osobę poczynań Maronu, za wszelką cenę jest dla mnie nie do przyjęcia.Pani ta jest wysoce nieobiektywna, niechętna do zmiany postawy wobec Maronu, a przecież reprezentuje ona nasze interesy przed firmą zewnętrzną.

    Jako mieszkaniec:

  • brak informacji o tym, co się dzieje na osiedlu
  • opieszałe reagowanie na zgłaszana dotyczące usterek, prośby i uwagi
  • brudna (nawet po zamiataniu i myciu )hala garażowa. W harmonogramie sprzątnia mamy zapewnienie, że hala będzie 8 razy w roku zamiatana (mechanicznie) i 2 razy w roku myta (specjalistyczną maszyną – taką jak w marketach). Jak to wyglądało do tej pory doskonale wiemy – zapłaciliśmy za to mimo, że nie była posprzątana.
  • Przez 2 lata Maron nie zorganizował się aby zlecić komuś umycie okien od zewnątrz, dopiero po naciskach Zarządu ma być to niedługo zrobione
  • z lekka zaniedbana zieleń na osiedlu


Podsumowując, jak widać nie chodzi tutaj o cenę, za jaką Maron podjął się administrowania naszym osiedlem, a o uczciwe i przejrzyste podejście do mieszkańców i zarządu. Jeżeli znajdziemy firmę administrującą (na razie w kręgach zainteresowań są firmy Brell2, firma Pani Renaty Horn, a także Calbud- zachęcam do poczytania opinii) która zobowiąże się do administrowania naszym osiedlem za mniejszą niż 0.57 gr za m2, to super, ale na pewno nie będzie to jedynym czynnikiem decydującym o wyborze.

Pozdrawiam
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 18:43    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Nic dodać...nic ująć...może tylko decydowanie o terminach przegłosowanych uchwał przez Panią Kunysz i konsekwencji z tego tytułu...oczywiście z brakiem korzyści dla Wspólnoty i tym samym wprowadzaniu mieszkańców w błąd.
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 22:53    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

marionetti2 napisał:
wielce kontrowersyjnym tematem jest dla mnie fakt, że w zarządzie naszej wspólnoty zasiada wieloletnia koleżanka i dawna współpracownica firmy Maron. Nie chodzi tu stricte o bycie koleżanką, każdy ma prawo utrzymywać kontakty prywatne z kim chce, ale fakt bronienia przez tą osobę poczynań Maronu, za wszelką cenę jest dla mnie nie do przyjęcia.Pani ta jest wysoce nieobiektywna, niechętna do zmiany postawy wobec Maronu, a przecież reprezentuje ona nasze interesy przed firmą zewnętrzną.


W takim przypadku ta kobieta chyba sama powinna zrezygnować z pełnienia takiej ważnej funkcji skoro z powodów prywatnych nie potrafi być obiektywna. Da się ją jakoś odwołać jeśli sama nie zrezygnuje? Ja w ogóle mam wrażenie, że tylko pan Marcin i djwest próbują coś konkretnego robić w tym zarządzie, bo na zebraniu panie z zarządu nawet nie miały ochoty podawać swoich maili aby je nie męczyć swoimi sprawami... bo niby jest forum, a one w domu chca odpocząc itp, ale jakoś nie widzę aby któraś miała ochotę się tu wypowiadać... no chyba, że się mylę...
W każdym razie mi ta sprawa z Maronem się nie podoba i jestem zdecydowanie za zmianą na kogoś innego.
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 19:48    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Witam,

Wczoraj odbyło się spotkanie zarządu bez udziału Maronu. Zdecydowaliśmy o zwołaniu spotkania dla wszystkich mieszkańcow na 13 czerwca (czwartek) o godzinie 18. Salę na to spotkanie będzie organizować firma Maron, także czekamy na potwierdzenie od nich terminu i miejsca. Prawdopodobnie odbędzie się to w miejscu gdzie były ostatnie dwa coroczne spotkania. Spodziewam się utrudnień ze strony Maronu, ale nie uprzedzajmy faktów.

Na spotkaniu wspólnoty wręczone zostaną Państwu karty do głosowania i rozpocznie się dyskusja na temat uchwały o treści:
„Członkowie wspólnoty osiedla Nowa Cegielnia upoważniają Zarząd do wypowiedzenia umowy z firmą administrującą „Maron” i udziela pełnomocnictwa Zarządowi do wyboru nowej firmy administrującej”.

Karty do głosowania zbierać będzie Zarząd, on też będzie odpowiedzialny za podliczanie głosów mieszkańców.

Chciałbym przypomnieć Państwu, że po ewentualnym zerwaniu umowy z Maronem obowiązuje nas 3 miesięczy okres wypowiedzenia, przez który będziemy intensywnie poszukiwać nowego administatora. Decyzja nie zostanie podjęta bez konsultacji z mieszkańcami. Już na spotkaniu będą mogli Państwo zapoznać się z kilkoma zaproponowanymi przez nas administratorami. Zarząd jest również otwarty na Państwa propozycje dotyczące firmy administrującej.

Liczymy na to, że zebranie odbędzie się przy jak największej frekwencji.

Pozdrawiam
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 19:51    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Witam,

w niedzielę pracownicy SerwisBudu roznosili po mieszkaniach zaproszenia na zebranie wspólnoty. Przypuszczam, że nie wszyscy byli wtedy w domu dlatego chciałbym poinformować, że zebranie odbędzie się 13 czerwca o godzinie 18:00 w Gimnazjum nr.12 w Szczecinie, przy ul. Świętoborzyców 40.

Na spotkaniu omawiane będą tematy związane ze współpracą z firmą Maron.

Zapraszam wszystkich, tych zdecydowanych i tych wahających się do wspólnej dyskusji o przyszłości administrowania naszym osiedlem.

Pozdrawiam
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 23:15    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Byłem z żoną w domu całą niedzielę i nikt do nas nie dotarł. Nic dziwnego, przecież dostarczenie tego zawiadomienia nie jest w interesie SerwisBudu. W ogóle jestem zdziwiony, dlaczego to firma ściśle współpracujaca z Maronem, o odwołaniu którego mamy rozmawiać, dostarcza nam zawiadomienia?!!! Moim zdaniem skuteczniej było by dostarczyć owe zawiadomienia do skrzynek pocztowych albo jeśli kogoś nie zastano (nie chciano zastać), to należy wrzucić zawiadomienie do skrzynki pocztowej i odnotować na liście doręczeń (o ile taka była), że lokatora nie zastano.
Patrząc na to wszystko mam przeczucie, że frekwencja na zebraniu będzie niska, nie wszyscy czytają forum, więc i świadomość problemu jest niska a i sporo członków wspólnoty ma to poprostu w poważaniu.

Niemniej jednak mam nadzieję, że się mylę i uda nam się coś z tą sprawą zrobić.
TeDeUm 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Wrz 15, 2012 22:40
Posty: 17
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 23:44    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Niucek napisał:
Byłem z żoną w domu całą niedzielę i nikt do nas nie dotarł. Nic dziwnego, przecież dostarczenie tego zawiadomienia nie jest w interesie SerwisBudu. W ogóle jestem zdziwiony, dlaczego to firma ściśle współpracujaca z Maronem, o odwołaniu którego mamy rozmawiać, dostarcza nam zawiadomienia?!!! Moim zdaniem skuteczniej było by dostarczyć owe zawiadomienia do skrzynek pocztowych albo jeśli kogoś nie zastano (nie chciano zastać), to należy wrzucić zawiadomienie do skrzynki pocztowej i odnotować na liście doręczeń (o ile taka była), że lokatora nie zastano.
Patrząc na to wszystko mam przeczucie, że frekwencja na zebraniu będzie niska, nie wszyscy czytają forum, więc i świadomość problemu jest niska a i sporo członków wspólnoty ma to poprostu w poważaniu.

Niemniej jednak mam nadzieję, że się mylę i uda nam się coś z tą sprawą zrobić.


Zawiadomienia były roznoszone. My dostaliśmy je w poniedziałek wieczorem.
djwest 
   

VIP


Wiek: 47
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 7:15    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Niucek napisał:
Byłem z żoną w domu całą niedzielę i nikt do nas nie dotarł. Nic dziwnego, przecież dostarczenie tego zawiadomienia nie jest w interesie SerwisBudu. W ogóle jestem zdziwiony, dlaczego to firma ściśle współpracujaca z Maronem, o odwołaniu którego mamy rozmawiać, dostarcza nam zawiadomienia?!!! Moim zdaniem skuteczniej było by dostarczyć owe zawiadomienia do skrzynek pocztowych albo jeśli kogoś nie zastano (nie chciano zastać), to należy wrzucić zawiadomienie do skrzynki pocztowej i odnotować na liście doręczeń (o ile taka była), że lokatora nie zastano.
Patrząc na to wszystko mam przeczucie, że frekwencja na zebraniu będzie niska, nie wszyscy czytają forum, więc i świadomość problemu jest niska a i sporo członków wspólnoty ma to poprostu w poważaniu.

Niemniej jednak mam nadzieję, że się mylę i uda nam się coś z tą sprawą zrobić.


Widzę że lubi Pan dreszczyk emocji Smile
Z tego co widzę to większość odebrała osobiście, chodził Pan z SerwisBudu i rozdawał komplety więc nie wierzę, że ominął Państwa mieszkanie może u Państwa był w poniedziałek, jeśli nie dostarczono to dostanie Pan pewnie listownie.
2581636
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 21:48    Temat postu: Zebranie wspólnoty, to co udało mi się zapisać.

Oficjalny protokół zostanie zamieszczony na forum.

Ostatnio zmieniony przez Masdaa dnia Thu Jun 13, 2013 23:36, liczba edycji: 1
Masdaa 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 25, 2011 9:08
Posty: 206
Skąd: Nowa Cegielnia bud.D

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 21:54    Temat postu: strona internetowa

Odnośnie zamkniętego forum, szczerze mówiąc nie chce mi się przeskakiwać z serwisu na serwis. Forum odwiedzam ale osobiście nie lubię. Dla mnie najwygodniejszą formą jest facebook/.
https://www.facebook.com/groups/nowa.cegielnia/
Grupa może zostać zamknięta tak samo jak forum.
Niucek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lut 22, 2011 22:24
Posty: 85
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 23:11    Temat postu: Re: strona internetowa

Masdaa napisał:
Odnośnie zamkniętego forum, szczerze mówiąc nie chce mi się przeskakiwać z serwisu na serwis. Forum odwiedzam ale osobiście nie lubię. Dla mnie najwygodniejszą formą jest facebook/.
https://www.facebook.com/groups/nowa.cegielnia/
Grupa może zostać zamknięta tak samo jak forum.


A dla mnie facebook nie jest żadną formą. Jak już wspominałem, nie mam tam konta i nie zamierzam mieć. To co zaproponował dziś jeden z sąsiadów wydaje się być właściwym rozwiązaniem.
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama