portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nowa Cegielnia - sprawy osiedlowe » Forum » Kto chce odwołać zarządcę?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kto chce odwołać zarządcę?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 20:56    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

warci_nc napisał:
Pana ilość wpisów na forum nie oznacza większej wiarygodności, tym bardziej, ze merytoryka tych wypowiedzi niekiedy oszałamia czytelników.


nikt przecież nie wymaga kilkudziesięciu wpisów, ale widać od niedawna, powstało kilku użytkowników tego forum którzy dosyć dosadnie przedstawiają swoje opinie na pewne tematy, pomimo, że wcześniej nikt o nich nie słyszał. Zresztą, kwestia kto co uważa za wiarygodność. Zwłaszcza w temacie odwołania Maronu ... żeby było jasne, nie jestem po niczyjej stronie.
2581636
TeDeUm 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Wrz 15, 2012 22:40
Posty: 17
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 21:15    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Proponuje abyśmy powrócili do rozmowy o odwołaniu Maronu, a nie ocenianiu siebie nawzajem.

Co Państwo na to?
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 21:18    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Zgadzam się z Panem. Uważam, że jeśli już ma ktoś odwołać to tylko wspólnota.
2581636
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 21:49    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

TeDeUm napisał:
Proponuje abyśmy powrócili do rozmowy o odwołaniu Maronu, a nie ocenianiu siebie nawzajem.

Co Państwo na to?

Myślę, że głosowanie nad ich odwołaniem zostanie przeprowadzone na zebraniu, o którym wspomniano wcześniej.
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Śro Maj 15, 2013 22:48    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Witam,

opowiem Państwu, jaka historia spotkała mnie dzisiaj w siedzibie Maronu, po uprzednim zapowiedzeniu się:
poszedłem do siedziby na ulicy Chodkiewicza w celu uzyskania wykazu udziałów członków wspólnoty. Na miejscu dowiedziałem się, że pomimo tego, że jestem członkiem zarządu i mam ustawowe prawo do wglądu w dokumenty dotyczące wspólnoty, że dokument ten nie zostanie mi wydany.

Co gorsza podeszła do mnie właścicielka firmy i zaczęła mi grozić, że jeśli nie odpuszczę tematu to "rozliczy się ze mną prywatnie". Już samo to mną wstrząsnęło, gdyż są to groźby karalne, ale tego co nastąpiło później naprawdę się nie spodziewałem. Wychodząc z siedziby firmy, zaatakowało mnie czterech "drabów" z bramy, przed którymi musiałem uciekać przez pół centrum. Czy działali oni w porozumieniu z Maronem, tego nie wiem, faktem jest to, że nie wyglądali oni na takich, którzy chcieliby uciąć sobie miłą pogawędkę na temat np. zieleni miejskiej.

Po tym jak udało mi się dostać w bezpieczne miejsce, zadzwoniłem na policję. Wnioski niech wyciągną Państwo sami. Nawet nie potrafię opisać tego co w tym momencie czuję, ponieważ jestem tak wstrząśnięty sytuacją, która mnie spotkała. W najgorszych snach nie spodziewałem się, że jako członek zarządu, a przede wszystkim mieszkaniec osiedla, który co miesiąc płaci niemałą sumę na rzecz Maronu, zostanę potraktowany w ten sposób.

Wszelkie wnioski i refleksje pozostawiam Państwu.

Pozdrawiam
Elzbietta 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Śro Paź 05, 2011 17:15
Posty: 21
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 0:41    Temat postu: eh

a gdzie jest napisane, że może Pan mieć wgląd do takich dokumentów?
Całe szczęście, że to nie Pan jest zarządcą bo strasznie się Pan szarogęsi.
Te typki spod ciemnej gwiazdy to nasłani na Pana płatni mordercy na bank. Skarży się Pan jak małe dziecko.
Jeżeli potrzebuje Pan znać udziały członków wspólnoty dlaczego ich Pan o to nie zapyta? przecież każdy wie ile wart jest jego głos. chociaż dla mnie nie jest sprawiedliwe, że ten kto ma większe mieszkanie ma więcej do powiedzenia, czy zarządca zostaje czy nie.
agnpie 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 06, 2012 9:33
Posty: 114
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 7:57    Temat postu: Re: eh

Elzbietta napisał:
a gdzie jest napisane, że może Pan mieć wgląd do takich dokumentów?
Całe szczęście, że to nie Pan jest zarządcą bo strasznie się Pan szarogęsi.
Te typki spod ciemnej gwiazdy to nasłani na Pana płatni mordercy na bank. Skarży się Pan jak małe dziecko.
Jeżeli potrzebuje Pan znać udziały członków wspólnoty dlaczego ich Pan o to nie zapyta? przecież każdy wie ile wart jest jego głos. chociaż dla mnie nie jest sprawiedliwe, że ten kto ma większe mieszkanie ma więcej do powiedzenia, czy zarządca zostaje czy nie.

Droga Pani...dokumenty są własnością Wsplnoty, a nie administratora zgodnie z przepisami Ustawy o własności lokali. Maronowi zleciliśmy ich przechowywanie. Natomiast na ich ukrywanie jest kodeks karny. Warto byłoby się doinformować, gdy kupuje się mieszkanie we Wspólnocie. Poleam te lektury. Nie mniej jednak, czyż nie jest paranoją stanowisko administratora, gdy każdy teraz ma dostęp do tego typu informacji przez portal ksiąg wieczystych? Przepraszam oni twierdzą, że są to dane osobowe ludzi:)
Wolą przypomnienia...Zarząd chciał wglądu do dokumentów, czyli osoba, która nas reprezentuje. Nie wspomnę, gdybym była to ja...może bym nawet nie miałą wstępu do biura:)
Natomiast co do tego skarżenia...nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z kimś, kto jest zdolny do tego typu sytuacji, czy tam gróźb...coś im się pomyliło. To my za to płacimy...i mam nadzieję, że jeszcze tylko chwilę.
marionetti2 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 46
Dołączył: Nie Cze 13, 2010 15:10
Posty: 286
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 8:10    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Witam,

odpowiadając na Pani pytania:
Elzbietta napisał:
a gdzie jest napisane, że może Pan mieć wgląd do takich dokumentów?

zacznę od razu od cytatu z "Ustawy o własności lokali" artykuł 27 - "Każdy właściciel lokalu ma prawo i obowiązek współdziałania w zarządzie nieruchomością wspólną". A członek zarządu tym bardziej, nie chodziło mi tutaj specjalnie o wgląd do tych dokumentów a raczej o pokazanie w jaki sposób działa firma administrująca - omijając przepisy, ustawy, w myśl zasady "róbta co chceta" i wszystko na koszt mieszkańców. Poza tym jakby Pani chciała wiedzieć udziały każdego właściciela są publicznie dostępne i każdy może sobie to sprawdzić na stronie http://www.elektroniczne-ksiegi-wieczyste.pl/ , nie jest to żadna tajemnica a spisanie tego zajmie tylko trochę więcej czasu niż jakbym otrzymał to osobiście. Numer księgi wieczystej, każdy ma w swoim akcie notarialnym podpisanym z deweloperem.

Maron nie wydał mi wczoraj tego dokumentu, ale będzie on i tak potrzebny jeśli ma dojść do spotkania członków wspólnoty i głosowania. Dodam, że Maron nigdzie nie podpisał z Nami aneksu do umowy o ochronie danych osobowych, więc tym bardziej nie wiem o czym Pani pisze.

Elzbietta napisał:
Te typki spod ciemnej gwiazdy to nasłani na Pana płatni mordercy na bank. Skarży się Pan jak małe dziecko.

W takim razie zapraszam Panią do współpracy w zarządzie wspólnoty, zgłaszając swoją kandydaturę. Z perspektywy wygodnego fotela sprawy wyglądają zupełnie inaczej.

Pozdrawiam
jamajka222 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 29, 2010 12:30
Posty: 135
Skąd: Szczecin - NC bud.D

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 12:11    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

marionetti2 napisał:


Elzbietta napisał:



Te typki spod ciemnej gwiazdy to nasłani na Pana płatni mordercy na bank. Skarży się Pan jak małe dziecko.


W takim razie zapraszam Panią do współpracy w zarządzie wspólnoty, zgłaszając swoją kandydaturę. Z perspektywy wygodnego fotela sprawy wyglądają zupełnie inaczej.


Dokładnie!
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 12:35    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Może w końcu na forum, bądź jakkolwiek inaczej oficjalnie wypowie się pozostała część Zarządu?

Liczy on 9 osób, z czego w kontakcie z mieszkańcami pozostaje jedynie marionetti i djwest, co z resztą w takim razie?

- Jakie jest Państwa stanowisko w tej sprawie gróźb, usiłowania pobicia Państwa kolegi z Zarządu?Zamierzacie pozostawić to bez odpowiedzi?

- Kiedy w końcu dojdzie do spotkania wspólnoty i głosowania za lub przeciwko odwołaniu administratora?

Koniec chowania głowy w piasek przez sporą część tego wspaniałego Zarządu.

Mieszkańcy czekają na konkrety!
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 13:06    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

selir8 napisał:
- Kiedy w końcu dojdzie do spotkania wspólnoty i głosowania za lub przeciwko odwołaniu administratora?

Koniec chowania głowy w piasek przez sporą część tego wspaniałego Zarządu.

Mieszkańcy czekają na konkrety!



Nie ma się co spieszyć bo termin trzeba ustalić grubo do przodu ... myśli Pani że przyjdzie ponad 50% mieszkańców, bo ja myślę, że nie ze względu na to, że nie każdy ma czas w danym momencie, a proszę wziąć pod uwagę, że część właścicieli lokali wynajmuje swoje mieszkania i z nimi w ogóle nie mamy kontaktu, nie wiem ile tych osób jest.
Druga sprawa to w poniedziałek spotyka się Zarząd w celu ustalenia między innymi termin spotkania całej Wspólnoty. Hyhy
2581636
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 14:39    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Przecież ja nie oczekuję, że zmontujecie specjalnie dla mnie spotkanie w 2 dni, cudów nie maWink

Co do osób - przyjdzie ile przyjdzie,wiadomo, że każdy ma swoje sprawy, ale tak jak przy każdym głosowaniu karty można wrzucić do skrzynek, albo coś innego wymyślić. Myślę, że nie to jest największym problemem.

Super, że się spotykacie, mam nadzieję, że dojdziecie do porozumienia, bo ta sytuacja nie powinna trwać dłużej niż na prawdę musi.

PozdrawiamWink
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 14:44    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

No właśnie nie przyjdzie ile przyjdzie, bo chyba większością trzeba przegłosować ewentualną zmianę, przecież nie może być tak że przyjdzie 20 osób z tego 15 powie że zmieniamy a reszta co ? Nie bierzmy ich pod uwagę ? No chyba tak się nie robi.

Wydaje mi się, że większością się głosuje zmiany. Po to też między innymi Marcin chciał procentowy udział, że jak będzie 50/50 to przeważy udział procentowy. To nie jest takie proste jak niektórym się wydaje. Też miałem podobne mylne zdanie jak Pani na początku ... ale cóż jak to mówią, człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi Smile

Karty mogły by być ale ja osobiście uważam i chcę wiedzieć tak jak będzie większa liczba mieszkańców, ile tak naprawdę chce tej zmiany, co zarzucają Maronowi a nie na podstawie kilku osób które mają spore wątpliwości co do administrowania naszym osiedlem (dodam że kilku osób które przedstawiają swoje zarzuty oficjalnie na forum bo reszta czyta to forum ale się nie wypowiada) . Wiadomo, będzie część za odwołaniem część przeciw. Ja osobiście na dzień dzisiejszy wstrzymuję się od głosu ale oczywiście interesuje mnie co kto ma do powiedzenia i zarzucenia Maronowi. Nikt przecież nie uważa że robią wszystko na tip top.
2581636
selir8 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Śro Kwi 04, 2012 10:36
Posty: 42
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 14:55    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Właśnie dlatego wspomniałam o tym, że reszcie osób (tych które nie przyjdą) można inaczej rozdać karty do głosowania (np do skrzynek) i wtedy zagłosują i przekażą karty do osoby upoważnionej do zbierania.Może się mylę, ale sądzę, że to byłoby fair.

Zróbcie tak, żeby było dobrze i zgodnie z prawem.
djwest 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Wto Mar 01, 2011 13:47
Posty: 548
Skąd: Szczecina - Blok E

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 15:05    Temat postu: Re: Kto chce odwołać zarządcę?

Aaaaa, teraz to się rozumiemy, tak to się zgadza
2581636
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama